1 правильно.
2 неправильно, ибо чтобы полноценно выполнять свою работу, они проходят большое количество преобразований, в ходе которых меняется их строение и функции.
3 правильно. Лейкоциты - клетки крови, образующиеся в костном мозге и лимфатических узлах.
4. правильно. В левом лёгком две доли, верхняя и нижняя.
5. неправильно. Признаки артериального кровотечения: из раны сильной пульсирующей струей бьет кровь ярко-красного цвета, выходит периодическими толчками в такт сердечным сокращениям.
ответ
134
Объяснение:
„ТВАРИНИ БУДУЮТЬ: МАТЕРІАЛИ БУДІВНИЦТВА”
Тварини використовують різні матеріали для зведення своїх споруд. Дехто виробляє їх самотужки, інші змішуютьматеріали власного виробництва із предметами, що знайдуть поблизу. Є і такі тварини, щ о повністю послуговуються підручними матеріалами, які знаходять у природі, або „позичають” дещо у людей.
Медоносні бджоли будують стільники із воску, який продукують воскові залози у молодих робочих бджіл. Вони розташовані на черевних сегментах у нижній частині черевця. Віск комахи пережовують, змішуючи його зі слиною. На час будівництва стільників всередині бджолиного будиночка комахи підтримують температуру 35 °С.
На черевці у павука є рухливі трубчасті вирости – павутинні бородавки. Вони формують павутинне волокно, яке виробляють павутинні залози. З’єднуючи або роз’єднуючи павутинні бородавки, тваринка звиває своє павутиння. Цікаво, що з вигляду одинарна ниточка павука-хрестовика складається з майже 200 окремих волокон!
До речі, часто павутиння стає будматеріалом і для інших тварин.
Оса звичайна міцними щелепами зішкрібає рослинні волокна з дерев, пеньків і навіть парканів, подрібнює та перемішує їх з водою і клейкою слиною. Після висихання утворюється папір, дещо схожий на наш пакувальний.
Окрім того, що виробляє організм, тварини додатково використовують підручні матеріали. Деякі водні птахи, зокрема баклан і сула, свої гнізда будують із гілок, обмазаних своїм послідом. А от ластівки для гнізд використовують глину, змішану із слиною і травинками.
Як ти вже знаєш, піну для своїх будівельних потреб використовують чимало тваринок. Свої кокони богомоли роблять із білкової пінистої рідини, яку виробляють спеціальні залози в черевці. Спочатку ця пінка волога і м’яка, та з часом вона застигає й твердне.
Гусениця шовкопряда плете щільний шовковистий кокон завдовжки 6–10 см. Для цього вона використовує до 4000 м шовкової нитки, яку виробляють її залози.
Розвинені шовкові залози, до речі, мають і личинки мурах-ткачів. Такими шовковими нитками мурашки зшивають свої листкові гнізда.
Салангана сіра будує гніздо з власної слини (це займає приблизно 40 днів). У китайській кухні його вважають делікатесом і називають „ластівкове гніздо”. Воно не має вираженого смаку, але його додають до супів та вважають, що воно наділене лікувальними властивостями.
ЗНАЙДЕНІ У ПРИРОДІ
З гілочок, корінців, пір’їнок, пуху, гнучких стебел і волокон рослин, як усім відомо, зазвичай свої гнізда звивають птахи, зокрема ремез і ткачик.
Джмелі вистилають свої гнізда мохом. Мишівка може для утеплення гнізда теж використовувати мох або ж траву.
Глину як основний будівельний матеріал використовує пічник рудий. Птах змішує її із соломою і травою. На побудову гнізда він використовує понад 2000 шматочків чистої глини, масою по 2–5 г. Готове гніздо має масу приблизно 5–10 кг!
Дерева та гілки – незамінний будматеріал для бобрів. Аби скріпити стінки домівки, тварини ще використовують мул.
Каміння, панцирі крабів і черепашки молюсків використовують для своїх захисних конструкцій деякі восьминоги.
Личинки комах-волохокрильців мешкають у підводних оселях, які будують з рослинних решток, черепашок дрібних молюсків, міцно скріплених павутиною.
Сніг, як ти вже знаєш, незамінний будматеріал для білої ведмедиці. Підсніжні камери та ходи виривають взимку і деякі птахи, зокрема тетерук і сіра куріпка.
СТВОРЕНІ ЛЮДИНОЮ
Замість природних матеріалів тварини можуть використовувати пластмасу, папір, штучні волокна і тканини, дроти, ганчірки, пакети тощо.
У свої гнізда сіра ворона полюбляє вплітати дроти.
Основу гнізда лелека робить із товстих гілок, лоток вистилає соломою і травою, а віднедавна і поліетиленовими пакетами, ганчірками, папером, шнурками.
ТВАРИНИ БУДУЮТЬ: МАТЕРІАЛИ БУДІВНИЦТВА
Тварини використовують різні матеріали для зведення своїх споруд. Дехто виробляє їх самотужки, інші змішуютьматеріали власного виробництва із предметами, що знайдуть поблизу. Є і такі тварини, щ о повністю послуговуються підручними матеріалами, які знаходять у природі, або „позичають” дещо у людей
ТВАРИНИ БУДУЮТЬ: ТУРБОТА ПРО ПОТОМСТВО
ТАК, тварини здатні без будівельної техніки та інструментів, без знання законів механіки чи фізики, здебільшого без певних знарядь праці лише за до своїх лап, дзьобів, зубів, кігтів, хвостів створювати дивовижні об’єкти природи. Їхніми будівлями є конструкції, пов’язані з проявами вродженої й набутої поведінки. Вони ліплять, вигризають, звивають, шиють, викопують
К концу юрского периода небесную высь покорили небольшие хищники-птеродактили. Размах крыла этого животного достигал одного метра. Тело хищника было небольшим и не превышало полуметра, вес взрослой особи достигал 2 килограммов. Взлетать хищник не мог, и прежде чем отправиться в полет, ему необходимо было залезть на скалу или уступ. Питался птеродактиль рыбой, которую мог видеть на значительном расстоянии. Но и сам иногда становился жертвой хищников, ведь на суше он был достаточно медлителен и неповоротлив.
Еще одним представителем летающих динозавров был рамфоринх. Чуть больший, чем птеродактиль, этот хищник весил три килограмма и имел размах крыльев до двух метров. Место обитания – Центральная Европа. Особенностью этого крылатого динозавра был длинный хвост. Острые зубы и мощные челюсти позволяли поймать скользкую и мокрую добычу, и основой рациона животного была рыба, моллюски и, как ни удивительно, мелкие птеродактили.