Найголовнішими загрозами(проблемами) водних рослин при еволюції до життя на суші стали такі як фотосинтезування, нестача води і атмосферний тиск (хоча воно і було незначним).
Оскільки у багатьох вищих рослин гаметофіти на ранніх стадіях мають нитчасте будова, можливими предками вважають нитчасті зелені водорості. При виході на сушу, атмосфера включала в себе більше 70% вуглекислого газу та інших газів не придатних для дихання, водоростям довелося пристосуватися до такої функції, як синтез. Синтез-це переробка вуглекислого газу на корисний кисень. Але ультрафіолетові промені обпалювали поверхні пір рослин, що призводило до засихання рослини, так-як була нестача води. Завдяки цим умовам, рослини відкрили новий вид розмноження-гетероморфний.
Тепер підіб'ємо якісь підсумки. Найважчими проблемами стали:
- невміння фотосинтезировать
- слабкі корені(призводило до зневоднення)
- непридатний грунт для життєдіяльності
- випалювання верхніх шарів примітивних листків ультрафіолетовим випромінюванням.
Млекопитающие — теплокровные позвоночные, широко распространенные на Земле и заселившие наземновоздушную, почвенную и водную среды обитания. Млекопитающие — самые высокоразвитые позвоночные животные. Эволюция их сопровождалась выработкой специальных прогрессивных (ароморфных) черт организации:
а) Высокое развитие нервной системы, в особенности коры больших полушарий, что обеспечило развитие сложных форм поведения.
б) Живорождение и выкармливание детенышей молоком.
в) Высокоразвитая к терморегуляции.
г) Появление шерстного покрова, позволяющего сохранить тепло.
д) Полное разделение кругов кровообращения и возникновение теплокровности.