Основна роль у процесах новоутворення органічної речовини у водоймах належить хлорофілсодержащім організмам – фітопланктону і макрофітів. Первинна продукція – результат життєдіяльності рослинних організмів – характеризує підсумок процесу фотосинтезу, в ході якого органічна речовина синтезується з мінеральних компонентів довкілля. Таким чином, первинна продукція являє собою масу новоствореного органічної речовини за певний період часу. Мірою первинної продукції є швидкість новоутворення органічної речовини.
Розрізняють валову і чисту первинну продукцію. Під валовий первинної продукцією розуміється все кількість утворився в ході фотосинтезу органічної речовини. Під чистою продукцією розуміється та частина новоствореного органічної речовини, яка залишається поле витрат на обмін і яка залишається безпосередньо доступною для використання іншими організмами у воді в якості їжі.
Продукцію в екосистемі можна вважати похідною від біомаси. З іншого боку, сама біомаса зберігається завдяки продукції. Якщо порівняти різні екосистеми по співвідношенню продукції та біомаси (P / B-коефіцієнти), видно, що чиста продукція на одиницю біомаси вище у водних екосистемах, ніж у наземних.
Крім перерахованих вище факторів, в будь-якому водойм гається зміна продуктивності по вертикалі в результаті зміни освітленості. Глибину, на якій валова продукція фітопланктону врівноважується витратами на дихання, називають компенсаторним горизонтом. Вище чиста продукція позитивна, нижче ? негативна. При високій освітленості і прозорості води в поверхневому шарі часто гають явище фотоінгібірованія – зниження фотосинтезу.
Вторинна продукція визначається як швидкість утворення нової біомаси гетеротрофних організмами. На відміну від рослин бактерії, гриби і тварини не здатні синтезувати необхідні їм складні, багаті енергією з’єднання з молекул. Вони ростуть і отримують енергію, споживаючи рослинна речовина або прямо, або опосередковано – поїдаючи інших гетеротрофів. Рослини, первинні продуценти, складають в співтоваристві перший трофічний рівень. На другому знаходяться первинні консументи; на третьому – вторинні консументи (хижаки).
Объяснение:
1. ответ: а (кровь относится к жидкой соединительной ткани за счёт большого количества межклеточного вещества)
2. ответ: а (икроножные -- мышцы голени; двуглавая и портняжная -- мышцы бедра)
3. ответ: г (за счёт большого количества кровеносных сосудов у поверхности воздух согревается,благодаря волоскам и слизи -- очищается)
4. ответ: в (кровь при таком кровотечении ярко-алого цвета за счёт насыщения кислородом,бьёт под напором)
5. ответ: б (под химическими веществами подразумеваются гормоны. Нервная регуляция осуществляется нервными импульсами)
6. ответ: а (крахмал расщепляется до глюкозы под действием фермента птиалина)
7. ответ: в (соответственно профилактикой рахита помимо других мер будут правильное питание с высоким содержанием витамина и прогулки на свежем воздухе,так как витамин вырабатывается под воздействием солнечных лучей)
8. ответ: в (инсулин снижает процент глюкозы в крови)
9. ответ: б (белое представлено в основном аксонами)
10. ответ: в (кроме того,за мышечный тонус)
11. ответ: г (к примеру,в зрительном анализаторе последовательность будет такова: палочки и колбочки (рецепторы)-зрительный нерв (проводящий путь)-затылочная доля коры больших полушарий)
12. ответ: в (палочки и колбочки в этом месте отсутствуют)
13. ответ: а (иногда и потовых)
14. ответ: б расщеплению белков)
15. ответ: б (тугоухость -- частичная потеря слуха)