Головни́й мо́зок (лат. cerebrum; також лат. encephalon від дав.-гр. ἐγκέφαλος — «усередині голови») — головний відділ центральної нервової системи (невраксису) всіх хребетних тварин, у яких він міститься в «коробці» — черепі. Також головний мозок зустрічається у багатьох безхребетних тварин з різним типом нервової системи. Процес еволюційного формування головного мозку має назву «цефалізація».
Мозок складається з різних типів нейронів, які формують сіру речовину мозку (кора та ядра). Їхні відростки (аксони та дендрити) утворюють білу речовину. Біла та сіра речовини, а також нейроглія, формують нервову тканину, з якої, в тому числі, утворений і головний мозок. Нейрони мозку комунікують між собою та з нейронами інших відділів нервової системи завдяки універсальним нервовим зв'язкам — синапсам.
Структури мозку відповідають за виконання найрізноманітніших задач: від контролю вітальних (життєвих) функцій до вищої психічної діяльності.
Объяснение:
Загальні тенденції в прогресивному еволюційному розвитку головного мозку хребетних в ряду від риб до ссавців проявляються в наступному: збільшення загального обсягу мозку, особливо переднього, і диференціювання вищих мозкових центрів, що забезпечують узгоджену роботу органів, всього організму і складного поведінки. У передньому мозку, його півкулях, розвивається кора, де зосереджені вищі центри, що регулюють узгоджене функціонування організму і забезпечує його складну поведінку.
У риб передній мозок розвинений менше середнього. Основну масу переднього мозку становлять смугасті тіла (сіра речовина - тіла нейронів). Найбільші розділи головного мозку у риб: середній мозок, мозочок і довгастий мозок. Гарний розвиток стовбурових відділів головного мозку свідчить про чільну роль безумовних рефлексів в поведінці риб.
Подробнее - на -
Мала́йзия (малайск. Malaysia) — государство в Юго-Восточной Азии, состоящее из двух частей, разделённых Южно-Китайским морем:
Западная Малайзия (традиционное название — Малайя) занимает южную оконечность полуострова Малакка с прилегающими островами, граничит с Таиландом на севере, имеет также морские границы с Сингапуром и Индонезией.Восточная Малайзия (традиционное название — Сабах и Саравак)[8][9][10] занимает северную часть острова Калимантан с прилегающими островами, граничит с Брунеем на севере и с Индонезией на юге[11][12], имеет также морскую границу с Филиппинами.Содержание [скрыть] 1Этимология названия2Государственное устройство2.1Премьер-министры Малайзии2.2Конституция2.3Судебная власть3Административно-территориальное деление3.1Западная Малайзия3.2Восточная Малайзия4История5География5.1Общая характеристика5.2Внутренние воды5.3Почвы5.4Геология и полезные ископаемые5.5Климат5.6Стихийные бедствия5.7Живая природа5.8Экологические проблемы6Население6.1Национальный состав6.2Языки6.3Религия6.4Образование6.5Здравоохранение6.6Города7Экономика7.1Туризм8Транспорт9Культура9.1Литература9.2Искусство9.3Архитектура9.4Музыка9.5Кухня9.6Праздники10Средства массовой информации11См. также12Примечания13Литература14СсылкиЭтимология названия[править | править вики-текст]Соглашения, касающиеся Малайзии, на английском языке тексты (документ)Закон о Малайзии 1963 года (документ).