Віруси можна назвати внутрішньоклітинними паразитами. Вони занадто малі , щоб можна було помітити їх неозброєним поглядом. Самі по собі розмножуватися не можуть , тому змушені вторгатися в клітини «господаря» , щоб запозичити його механізми відтворення собі подібних. Поза клітин «хазяїна » віруси неактивні.
Віруси складаються з генетичного матеріалу (ДНК або РНК) , оточені захисним шаром білка. Вони здатні до фіксації в клітинах і розвитку в них . Це клітини слизових оболонок , наприклад , дихальних шляхів. Ці клітини особливо уразливі , бо не покриті захисною плівкою.
Що таке бактерії ?Бактерії — це мікроорганізми , які складаються з однієї клітини , нехай і примітивної в порівнянні з клітинами тварин , людей і навіть рослин. Вони здатні розмножуватися самі по собі , так як вони можуть ділитися. Їх форми змінюються, і лікарі використовують ці характеристики , щоб розділити їх на групи.Бактерії існують скрізь , всередині і на поверхні наших тіл . Більшість з них абсолютно нешкідливі , а деякі навіть дуже корисні.
Але поряд з корисними і нешкідливими існують бактерії , які можуть викликати захворювання , тому що потрапляють в уразливі місця на нашому тілі або просто тому , що імунітет людини не справляється з регулюванням їх кількості.
1. Функции белков:
1) строительная. Входят в состав всех клеточных мембран и органоидов клетки (стенки кровеносных сосудов, суставы, волосы, ногти)
2)ферментативная ускорять биохимические реакции в клетке в миллион раз.
3)транспортная. Гомоглобин переносит кислород из лёгких к клеткам других тканей и органов. Белки сыворотки переносу липидов и жирных кислот, различных биологических активных веществ (в мембране клеток переносят вещества из окружающей среды в цитоплазму)
4)защитная. Предохраняют организм от чужеродных белков и микроорганизмов (антитела; тромбин и фибрин предохроняют от потери крови при ранении)
5)энергетическая. Являются одним из источников энергии в клетке.
2. Если полимер, состоит из разных мономеров, то он является нерегулярным. (ДНК, белок)
3. Из выше перечисленных три основные функции это строительная, защитная и энергетическая.