Симбіоз є будь-якою формою взаємодії між організмами різних видів, зокрема:
Мутуалізм - співіснування різних видів, за якого вони отримують взаємну користь і в природі не існують один без одного, тобто їхній взаємозв’язок є облігатним
Паразитизм - форма симбіозу організмів різних видів, з яких один (паразит) використовує іншого (хазяїна) як середовище мешкання та джерело живлення, покладаючи на нього (частково або повністю) регуляцію відносин з навколишнім середовищем. Для того, щоб використовувати хазяїна, паразитові не потрібно його вбивати (іноді хазяїн гине, але це не є необхідною умовою його використання).
Хижацтво - форма симбіозу видів, за якої організми одного виду (хижаки) живляться організмами іншого виду (жертвою), вступаючи в безпосередній контакт.
Коменсалізм – форма симбіозу, за якої організми одного виду (коменсали) отримують користь від організмів іншого виду, не зашкодивши йому, але й не приносячи користі.
Аменсалізм – форму взаємозв’язків між організмами різних видів, за якої один вид пригнічує життєдіяльність іншого, але при цьому не зазнає впливу у відповідь. Наприклад, світлолюбні трав’янисті види, що ростуть під деревами, зазнають пригнічення в результаті затінення, натомість для самого дерева сусідство може бути нейтральним.
Різновид симбіозу — ендосимбіоз, коли один з партнерів живе усередині клітини іншого.
Наука про симбіоз називається симбіологія.
Земноводные:
-2 круга кровообращения(легочный и телесный)
-трехкамерное сердце
-по организму к органом вместо артериальной крови течет смешанная(но к мозгу - артериальная)
Пресмыкающиеся:
-2 круга кровообращения(легочный и телесный)
- трехкамерное сердце с неполной перегородкой в желудочке(у крокодилов сердце четырехкамерное)
- в организме также циркулирует смешанная кровь,но к мозгу течет артериальная
В связи с тем ,что рептилии ведут только наземный образ жизни(большинство)(т.е. развиваются на суше) ,у них лучше развиты легкие и соответсвенно легочный крун кровообращения имеет большее значение именно при таком газообмене (а не через кожу ,как у амфибий)
2. отряд
3. углеводы
4.нет верного
5. гатерия
6. можжевельник, кипарис
7. обезьяны