Статеве розмноження розглянемо на прикладі мохів зозуліного льону.
У зозуліного льону є жіночі і чоловічі рослини. На чоловічих рослинах розвиваються чоловічі гамети — сперматозоїди, на жіночих рослинах формуються жіночі гамети — яйцеклітини. Під час дощу або під час повені сперматозоїди по воді підпливають до яйцеклітин
Запліднення неможливе без води!
При злитті гамет утворюється зигота, яка, не виходячи з жіночого органу, починає ділитися. Із зиготи на жіночій рослині розвивається покрита ковпачком коробочка на ніжці — спорангій У спорангії утворюються спори. У суху погоду ковпачок скидається, спори розсіюються і проростають у предростки , знову дають початок новим чоловічим і жіночим рослинам зозуліного льону
тюлени входят в семейство настоящих тюленей, которые вместо ушей имеют лишь слуховые отверстия. А вот морские котики, как и их сухопутные тезки, имеют весьма заметные ушки и являются членами семейства ушастых тюленей.
Еще у них рождаются совершенно разные малыши: у настоящих тюленей их называют «бельками» — из-за белого окраса, а у морских котиков детеныши, как правило, являются родительскими копиями.
Кроме того, у них отличаются конечности: у тюленей ласты небольшие, передние вооружены когтями, у котиков ласты наоборот большие и почти без коготков.
Объяснение:
Ива
Калина
Кипрей
Клевер