В эктодерме кишечнополостных преобладающими являются кожно-мускульные клетки которые имеют в своем основании мускульные волокна и за счет них животное движется. Стрекательные. имеют чувствительный волосок при прикосновении к которому выбрасывается нить и ввонзается в тело жертвы или врага. Промежуточные делиться и превращаться в клетки других типов. Нервные. имеют отростки и соединяясь друг с другом они образуют сеть возбуждаться и проводить импульс. половые клетки. 2. Энтодерма. Эпителиально-мускульные и железистые клетки. имеют на своем конце жгутики и захватывать частицы пищи. сощдают ток жидкости в гастральной полости и выделяют пищеварительные ферменты.
Хламідомонада має дві скоротливі вакуолі, для регуляції осмотичного тиску,має джгутики, за до яких рухаеться, один великий хроматофор з піреноїдом в його нижній частині, а також червоне пігментну тільце, зване червоним світлочутливим очком.
Губки не мають справжніх тканин і органів, і різні функції виконують різноманітні окремі клітини і клітинні пласти. Харчування більшості видів здійснюється шляхом фільтрації води, проганяє через розташовану всередині тіла губки водоносну систему різної складності. Зсередини значну частину водоносної системи вистилають особливі клітини зі джгутиком і комірцем з мікроворсинок - хоаноцити, що складають у сукупності хоанодерму; інша частина водоносної системи і зовнішні покриви утворені пластом пінакоцітов (пінакодермой). Між пінакодермой і хоанодермой розташований мезохіл - шар позаклітинного матриксу, що містить різноманітні за будовою і виконуваних функцій окремі клітини. У багатьох губок в мезохіле мешкають ендосімбіотіческіе прокаріоти (бактерії і археї).