В пирамиде биомассы наземной экосистемы самую большую массу составляют растения, т.е. биомасса продуцентов выше биомассы консументов.
В пирамиде биомассы экосистемы озера самую большую массу составляют животные, т.е биомасса консументов выше биомассы продуцентов.
Это объясняется тем, что в водных экосистемах продуцентом является микроскопический фитопланктон, быстро растущий и размножающийся), который в достаточном количестве непрерывно поставляет живую пищу консументам, намного медленно растущим и размножающимся. Зоопланктон (или другие животные, питающиеся фитопланктоном) накапливают биомассу годами и десятилетиями, тогда как фитопланктон имеет крайне короткий период жизни (несколько дней или часов)
Ембріональний розвиток людини починається з утворення зиготи й закінчується народженням дитини. Він триває 40 тижнів, і за цей час з однієї клітини виростає організм, який складається з мільярдів спеціалізованих клітин. Вони утворюють тканини й органи. І порядок їх формування, і швидкість росту визначає програма, закодована в хромосомному наборі зиготи.
Объяснение:
Формування зародка із зиготи починається ще в матковій трубі. У ній відбувається поділ зиготи, діляться й клітини, які утворилися внаслідок цього. Так формується багатоклітинний зародок, що складається з диплоїдних клітин. Через деякий час клітини ембріона спеціалізуються: одні з них утворюють його оболонки, які беруть участь у забезпеченні умов існування зародка, інші формують тканини й органи нового організму.
відношення "ген-ознака"пов'язано з явищем взаємодії алельних і неалельних генів,множинної дії генів.
комплементарність- одночасна присутність у генотипі двох генів різних алельних пар призводить до появи нової ознаки (наприклад поява гороху з червоними квітками при схрещуванні 2 сортів з білими квітками).
епістаз- ген однієї алельної пари пригнічує дію гена іншої алельної пари.
полімерія- кілька генів впливає на прояв однієї ознаки
зчеплене успадкування-гени, локалізовані в одній хромосомі успадковуються спільно, або зчеплено.такі гени утворюють групу зчеплення і кількість груп зчеплення в організмі певного виду= кількості хромосом в гаплоїдному наборі.
кросинговер- вийняток із зчепленого успадкування,оскільки це явище коли гомологічні хромосоми обмінюються своїми ділянками під час кон'югації при метафазі-І мейозу.
група зчеплення-гени однієї хромосоми
кросинговер — це обмін ділянками гомологічних хромосом у процесі мейозу. Саме через кросинговер немає абсолютно повного зчеплення генів, за якого вони передавалися б завжди разом. Чим далі один від одного вони розташовані на хромосомі, тим частіше відбувається явище кросинговеру.
механізм кросинговер: Перехрещення між хроматидами гомологічних хромосом може відбуватися одночасно в кількох точках. Кросинговер, що відбувається лише в одному місці, називають поодиноким, у двох точках одночасно — подвійним, у трьох — потрійним. Насправді в живих клітинах кросинговер завжди є множинним, а всі інші варіанти стосуються конкретних генів, які досліджують у певній групі зчеплення. Гамети, у яких відбувся кросинговер, називають кросоверними.
біологічне значення-є одним з джерел мінливості, а саме комбінативної