Найчастіше літературу визначають як колекцію художніх творів. Але насправді, література — щось більш розвинене і багате. Література є мистецтво, багате і велике. Література дозволяє людям розвиватися. З її до ми дізнаємося багато чого: історію, звичаї та уявлення про життя людей минулих поколінь та інших народів. Без літератури наша мова була б бідною і порожньою.
За до літератури людина розвивається. Люди складають енциклопедії для передачі інформації майбутнім поколінням, тим самим передаючи наукові відомості. Таким же шляхом в наш час прийшов фольклор, він пройшов через багато століть, і це лише позитивно впливало на його вміст. Це ще раз доводить безсмертність, велич і могутність літератури як мистецтва.
Дуже важливо знати не тільки рідну українську літературу, а й твори зарубіжних письменників різних країн. Адже і вітчизняна, і зарубіжна література надає нам найглибший, найбільший життєвий досвід. Вона розвиває в людях не тільки почуття прекрасного, а й розуміння реального життя, усіх його складнощів. Зарубіжна література служить провідником до інших народів і в інші епохи, розкриває перед нами серця та душі найрізноманітніших людей. Література робить нас більш мудрими.
Все це дають нам уроки зарубіжної літератури, все це ми отримуємо, уважно читаючи твори відомих зарубіжних письменників, заглиблюючись у всі дрібниці. Але таке можливо лише тоді, коли людина вчиться і читає з задоволенням, а не тільки тому, що так треба. Це можливо тільки тоді, коли людина відчуває, що той чи інший твір їй подобається, а автору є що сказати своїм читачам, є чим з ними поділитися.
Деякі твори, особливо твори зарубіжної класики, інколи недостатньо прочитати один раз, щоб зрозуміти їх сенс. Тільки на другий, третій раз розумієш, наскільки вони видатні, наскільки вони актуальні для будь-якого часу.
У новаторов, которые жили на границе, была тяжелая жизнь, поэтому они должны были быть жесткими и уверенным в себе.
Живущие на границе мужчины и женщины часто сталкивались с новыми проблемами и ситуациями, для которых необходимы новые решения. В этих условиях, они вскоре научились экспериментировать с нововведениями и новыми способами ведения дел. Эта готовность экспериментировать и изобретать привела к развитию другой американской черты - чувству оптимизма, что у каждой проблемы есть решение.
Пограничникам пришлось преодолевать много трудностей, друзья и соседи приходили на помощь безвозмездно. Они делились едой, вместе строили друг другу дома и боролись с пожарами. Эта необычная готовность к сотрудничеству дала начало мощной американской способности добровольных акций.
Трудности границы так же сформировали традиции гостеприимства: если вы не примите чужих и не позаботитесь о них, больше никто не позаботится.
Когда люди овладевали новыми территориями, они двигались с востока на запад. Американцы всегда в движении - из одной части страны в другую, из одного города в другой, из ферм в города.