У повісті-казці А. Линдгрен «Мио, мій Мио»! розповідається про життя хлопчика — сироти, який виріс в дитячому притулку, а потім став приймаком в сім’ї, звідки біг із-за поганого з ним звернення. Герой потрапляє в Країну Прекрасного Далека, де і протікає основна дія книги. У цьому творі фантастичне тісно переплітається з реальним.
Країна Прекрасного Далека чарівна, і в той же час усе в ній реально. Її населяють такі ж люди, як і насправді. Тільки дорослі тут дуже красиві, а діти милі і привітні. І головне — тут немає страху, немає пригноблення, холоду і голоду.
Але життя щасливих мешканців Країни Прекрасного Далека увесь час загрожує небезпека. Недалеко від них знаходиться країна жорстокого лицаря Като, що перетворив своє царство на мертвий ліс. Маленький Мио вирішує захистити щастя і свободу поневолених злим лицарем людей. Він вбиває жорстокого Като і визволяє з неволі жителів, які ніколи раніше не бачили сонця. Мио не самотній у своїй боротьбі. Йому допомагають тварини і трави, дерева і гори, йому допомагають і люди: дають хліб, щоб герой вгамував голод, плащ, що робить Мио невидимим, меч, що пронизав груди Като.
У головного героя гаряче і любляче серце. Він не терпить несправедливості, він мужествен. Іноді Мио дуже важко, часом він зневіряється і навіть плаче, але все таки здійснює свій подвиг і стає героєм.
Образ Мио дан в розвитку. Спочатку це найзвичайніший хлопчик, але думка про визначений йому подвиг (про нього розповідається в старій легенді, яку нашептав Мио казковий колодязь), про страждання людей надає йому мужність. До кінця твору Мио набуває і батьківської любові і дружби, домагається виконання усіх своїх заповітних бажань.
Объяснение:
Õzbek tilim iftixorim.
Bir mutaffakir aytganidek: «Suvsiz daryo bõlmaganidek, tilsiz ham millat bõla olmaydi». Masalan, bir õylab kõringki, agarda insoniyat õz fikr-mulohazalarini, istagini boshqalarga bildira olmasa nima bõladi? Kõrdingizmi inson õzining til-zabonisiz nimalar qila oladi? Deyarli hech narsa. Shuning uchun ham insoniyat eng birinchi õrinda õz istaklarini ifodalashga uringan.
Õzbek tili ancha yillar oldin paydo bõlgani bilan. Hali qonunan davlat tili deb e'lon qiliagan. Shuning uchun ham 21-oktabr 1989-yilda Õzbek tiliga "Davlat tili" maqomi berilgan. Õzbek tili shundayin yuksalishiga katta hissa qõshgan Alisher Navoiy ham õzining mashhur asarlarida õzbek tili naqadar gõzal tilligini yozib, biz yoshlarga me'ros qoldirib ketgan.