Папа: Донечко, на дворі кінець грудня, ти знаєш, яке скоро свято? Донька: Слухай, пап, мені всього 11 років, звідки мені знати таке? Піди в четверту вітальню на 3-му поверсі, там по-моєму календар висить. Тато: Ну, це свято ми вже святкували. Спробуй вгадати. Донька: А, зрозуміло, це те свято, коли ми їздимо на Гаваї. Тато: Ні, донька, те свято, про яке ти говориш це твій день народження. Його ми святкуємо 5 числа кожного місяця. Донька: А, це той день, коли ми на танку катаємося? Тато: Ні, то день перемоги. Донька: А, день катання на літаку? Тато: Ні, то день авіації. Донька: А, згадала. Це той день, коли ти всім кажеш, що в тебе коштів немає. Тато: Немає, те 1-е квітня ... або день приходу податкової інспекції. Але те, про що я кажу - інше свято. Донька: Ну, останнє, що я пам'ятаю - день, коли ми в аквапарку катаємося. Папа: Ой, дитинко, як ти пам'ятаєш такі дрібниці. Просто в той день зламалося джакузі. Донька: Здаюся. Тато: Ну, скоро свято новий року. Донька: І що в ньому незвичайного? Тато: Дарують подарунки. Донька: Ну, я і питаю, що в ньому незвичайного? Папа: Подарунки дарую не я, а дід мороз. Донька: А що, у діда морозу ще більш коштів, ніж у тебе? Тато: Ні. Донька: А чого він тоді подарунки всім дарує, краще б для себе чого-небудь купив. Тато: Ні, дарувати подарунки - його робота. Донька: А ця робота високооплачувана? Тато: Ні, йому ніхто нічого за це не платить. Донька: Добре, що ти не дід мороз. Ну, а скажи, як святкують новий рік. Папа: Вся родина збирається укупі, вони п'ють вино, їдять салати, а дітки кричать «Ялинка Палай» і ялинка запалюється. Донька: А, так би відразу й казав. Це день шашликів. Папа: Чому ж шашликів? Донька: Ну, в день шашликів вся родина теж збирається спільно, вони теж п'ють вино і їдять салати, а дітки розводять багаття, щоб підсмажити шашлики. Папа: Як ти багато ще не знаєш. Ось у мене новий рік асоціюється з мандаринами і жуйками по рублю. Тато: Ну, а зараз давай наряджати ялинку! Донька: А для чого її наряджати, якщо вона все одно згорить? Тато: Ні, вона не згорить, ми просто на неї ліхтарики повісимо, і вони будуть сяяти. Донька: Ну от, а я вже замислювалася пострибати через багаття. Добре, пішли.
Топкое место, кочки, трясина, камышовые заросли… Так говорят вспоминая о широко распространенном в нашей стране природном сообществе – болоте.
Когда-то на этом месте было небольшое озеро, которое не имело стока, берега его быстро поросли камышом, рогозом. Прошло несколько десятков лет, и растения совсем захватили озеро и закрыли воду. И вот образовался толстый слой почти до самого дна.
Раньше болото считалось гибельным местом, где нет ничего хорошего. Оказывается, и болота очень важны в природе. Осушим болота – уйдет вода глубоко-глубоко в землю. Обмелеют наши реки, станут усыхать озера, которые питаются подпочвенными водами. А неспокойный мир хозяев болота – лягушек, конечно, тоже загрустит, если лишить их теплого дома. В болоте и для головастиков раздолье, да и комариками и мотылями можно вдоволь поживиться. Сколько же там укромных местечек для всевозможных насекомых – укрыться есть где, да и всем еды вдоволь. Заросли растений вокруг болот служат местом жизни и кормления многих птиц, зверей. Осушать болота надо с умом да с опаской, строго зная, как это отразится на окружающих водоемах и животных, не повредит ли им.
ответ к заданию по русскому языку
