Розділ І. Розрахувати:
1. витрати на виробництво одиниці однотипної продукції з різними елементами (наприклад: торт “Київський” – виріб 1, торт “Прага” – виріб 2; стіл кухонний – виріб 1, стіл письмовий – виріб 2; вікно мансардне – виріб 1, вікно вітринне – виріб 2 і т.д.). Вироби обираєте на власний розсуд, але в кожного з вас вони мають бути РІЗНІ. Сировину та матеріали, кількість, ціну підбираєте на відповідних сайтах. Вибираєте реальну продукцію, в ціні якої ви орієнтуєтеся і вона відповідає дійсності на даний момент;
2. структуру елементів витрат та проаналізувати її по кожному виробу;
3. 3.1. планові показники витрат по виробу 1, якщо фактичний показник по 2 елементу витрат зріс на 2%, по 3 елементу знизився на 4%, по 5 елементу зріс на 2,5%, по 10 елементу знизився на 4%, всі інші елементи витрат зростуть на число вашого порядкового номеру в журналі (фактичні та планові показники занести в табл.3, алгоритм розрахунку представити під табл. 3). Зробити висновки.
3. 3.2. планові показники витрат по виробу 2, якщо фактичний показник по 3 елементу витрат зріс на 5%, по 8 елементу знизився на 2%, по 9 елементу зріс на 5,5%, по 10 елементу знизився на 6%, всі інші елементи витрат знизяться на число вашого порядкового номеру в журналі (фактичні та планові показники занести в табл.4, алгоритм розрахунку представити під табл. 4). Зробити висновки.
Елементи витрат мають містити не менше, ніж 10 позицій.
1) отказ от своей позиции мог иметь негативные политические последствия даже для Сталина, также их могли иметь скачки экономического развития, неизбежные и неуправляемые при появлении частного сектора;
2) негативные свойства плановой экономики должны были сказаться (и сказались) позже, а сразу после войны именно такая форма хозяйствования помогала административными методами мобилизовать рабочую силу и в кратчайшие сроки восстановить экономику, особенно оборонную промышленность, что требовалось для участие в быстро разворачивавшейся Холодной войне.