Роман Федора Михайловича Достоєвського “Злочин і кара” вперше був опублікований в 1866 році в журналі “Російський вісник”. У романі складно переоцінити весь психологізм автора, з яким він відображає аналіз злочину, даючи чіткі і деталі і моменти, що говорять самі за себе. Слід зауважити, що Достоєвський, поряд з Л. М. Толстим, популярний і читається цей руський письменник навіть за кордоном.Це говорить про актуальність і затребуваність порушеної їм тематики, а також про таку манеру її викладу, яка викликає душевний відгук у читачів в багатьох країнах світу. І, можливо, в цьому зв’язку, зберігається злободенність роману Достоєвського і донині.Центральна сюжетна лінія твору розгортається навколо злочину, який здійснює бідний студент Родіон Раскольников, що вбиває на початку книгу стару лихварку, і потім практично вся розповідь роману розгортається навколо теми каяття головного героя, його переосмислення життєвих пріоритетів і навколо того, як змінюється доля людини, та і сама людина, що зробила настільки гріховний злочин проти людського життя. Також автор задається питанням: “Чи здатна людина залишатися людиною в подібній жахливій. за своїм драматизмом життєвій ситуації?”Але автором підкреслюється, що мова йде про незвичайну кримінальну справу: вбивство старої – це, скоріше, свого роду позбавлення людини життя з ідеологічних міркувань, ніж прямої або непрямої користі, а сам його виконавець – вбивця-філософ, злочинець-мислитель. Згідно теорії Раскольникова, людство можна розділити на тих, хто “право мають” і “тварин тремтячих”. Ті, хто “право мають”, можуть піти навіть на злочин в ім’я реалізації своїх ідей і майбутніх великих звершень. Сам Родіон бідний і ледве зводить кінці з кінцями.Настільки ж незаможна і його сім’я, а його сестра навіть готова вийти заміж за нелюба, щоб хоч якось поправити становище своїх близьких. Саме вчинок сестри і стає приводом, останньою краплею, щоб убити одну “вошу” і підтвердити владу своєї ідеї.Однак вбивство не приносить своєму вершителеві ніякого задоволення. Навпроти, його життя заплутується в ще більший клубок протиріч. У Раскольникова починається жахливе життя метань злочинця, свідомість якого знаходиться на межі зриву в безплідних спробах знайти опору і знайти виправдання своєму вчинку, в пошуках вибачення хоча б себе у власних очах.Объяснение:
ответ:1.Бала менен кыздын токойдо калып калуусунун себеби,алар токойго момо-жемиштерди(кулпунай,булдуркон) тергени кетишкен.
2.Алар айылга келгенде айылдын ичи жым-жырт,бир дагы караан бир дагы жандык жок.Душмандар кыргыздарды туп тамыры менен калтырбай олтуруп,малдарын болсо айдап,боз уй,уй буюмдарынын баарын чаап кеткен болот.Мындай абалды коргондо бала менен кыз,бизди унутуп кетишти окшойт деп,чанытып кетип бара жаткан толгон элди коздой чуркап жоношот.
3.Жоонун ханы ал экоону коргондо аларды абдан кичинекей,алсыз,мага жооп кайтарып,кийин чонойушса деле оч ала алышпайт,кыскасы зыяны тийбейт деп ойлогон.Бирок ошентсе да кыргыздарды толук жок кылайын деп,аларды жез кемпирге олтурууго буюрган.
4.Майрык-чаар жезкемпир кичинекей бала менен кызды жардан ары таштап,аларды олтуройун деп чечкен.
Объяснение: