У деяких живих організмах нагромаджуються певні хімічні елементи. Так, у водоростях нагромаджується йод, у жовтці - літій, у болотній рясці - радій тощо.
Вода та інші неорганічні речовини, їхня роль у життєдіяльності клітини. Із неорганічних сполук у клітині найбільше води. Чим вища інтенсивність обміну речовин у тій чи іншій тканині, тим більше вона містить води.
В ембріона людини у віці 1,5 місяця вода становить 97,5%, у восьмимісячного - 83, у немовляти - 74, у дорослої людини в середньому 66%. Вміст води в різних органах і тканинах людського організму також різний. Так, мозок дорослої людини містить 86%, печінка - 70, кістки - 20% води. З віком вміст води у тканинах зменшується. Вода виконує в клітинах багато функцій: збереження об'єму, забезпечення пружності клітин, розчинення різних хімічних речовин.
Крім того, вода - це середовище, в якому відбуваються всі хімічні процеси. Вона безпосередньо бере участь в усіх хімічних реакціях. Так, розщеплення жирів, вуглеводів та інших органічних сполук відбувається в результаті хімічної взаємодії їх з водою. Завдяки високій теплоємності вода захищає цитоплазму від різких коливань температури, сприяє терморегуляції клітин і організму.
Подтипы
Представители
Признаки класса
Бесчерепные
Ланцетники
Нет скелета головы и
головного мозга
Личиночно-хордовые
Красная асцидия,
Основные признаки
Люминесцентные
выражены в личиночном
пиросомы
возрасте. Во взрослом
состоянии у большинства
личиночно-хордовых нет
хорды и нервной трубки.
Позвоночные
Рыбы, земноводные.
Хорошо развиты системы
пресмыкающиеся, птицы,
органов и мускулатура.
млекопитающие
есть скелет головы —
череп. У большинства
позвоночных осевым
скелетом является
позвоночный столб.