Молекула складається з двох або більшої кількості сполучених атомів, тобто, утворюється за рахунок комбінацій з атомів існуючих хімічних елементів (пригадаймо: хімчні елементи мають постійну і змінну валентність, а валентність - це властивість атома сполучатися з певною кількістю таких самих або інших атомів). Наприклад, молекула вуглекислого газу СО2 складається з одного атома Карбону і двох атомів Оксигену, молекула чадного газу СО - з одного атома Карбону і одного атома Оксигену; молекула кисню О2 складається з двох атомів Оксигену, а молекула озону О3 - з трьох атомів Оксигену.
Ковалентний зв’язок, при якому спільна електронна пара однаково притягується до двох атомів і належить їм обом в однаковій мірі, називається неполярним.
Який ковалентний зв'язок називають полярним? Ковалентний зв’язок, при якому спільна електронна пара зміщується до атома з більшою електронегативністю, називається полярним.
Наведіть приклади речовин. Ковалентний неполярний: Н2, F2, Cl2.
Цей тип зв'язку присутній у молекулах простих речовин, утворених неметалічними елементами.
Ковалентний полярний: HCl, H2O, NH3.
Цей тип зв'язку присутній у молекулах складних речовин, утворених неметалічними елементами з різною електронегативністю атомів.