Свій роман «Хитромудрий ідальго Дон Кіхот з Ламанчі» Мігель де Сервантес задумував як пародію на популярні в ті часи лицарські романи. Головний герой твору зібрав цілу бібліотеку подібних романів, через читання яких він з рештою і збожеволів.
Свій задум письменник втілив настільки майстерно й успішно, що за короткий час роман про Дон Кіхота вийшов далеко за межі пародійних романів. Це й зрозуміло, адже в ньому автор не тільки висміяв сумнівне за своєю користю захоплення підвищеними лицарськими романами, а й докладно розкрив та розкритикував суспільні відносини часів середньовіччя, показав ханжество і лицемірство буржуазії.
Головний герой роману «Хитромудрий ідальго Дон Кіхот з Ламанчі» був настільки одержимий своїм бажанням встановити справедливість у всьому світі, що щиро повірив у свою велику місію у уявив себе справжнім лицарем. Адже героям його улюблених романів про лицарів було так легко встановлювати справедливість, подорожувати з мечем і забралом та боротися зі злом! Тим більше, що все це робилося безкорисно, в ім’я Прекрасної Дами.
Здавалося б, п’ятдесятирічний лицар Дон Кіхот, його смішні облаштунки, його старий і немічний кінь та занадто раціональний зброєносець Санчо Панса повинні викликати тільки сміх. Та вусе було б саме так, якби не було настільки сумним і безнадійним. Мабуть, недарма Сервантес назвав Дон Кіхота Лицарем Сумного Образу.
Дон Кіхота не могли зрозуміти сучасники, з нього сміялися, його закидали камінням і лупцювали. Навіть односельці, які знали Дон Кіхота як щиру та добру людину, були впевнені в тому, що він збожеволів. Хоча, коли він, наприклад, рятував від побиття хазяїном підпаска, божевільним він зовсім не виглядав. Та й відомий вислів Дон Кіхота «Нечемний рицарю, сором битися з тим, хто не може оборонятися» – ніяк не фраза божевільної людини, та й стосувався він не стільки законів лицарства, скільки законів людяності. А коли хазяїн підпаска розповів Дон Кіхотові, що від загальної суми, яку він заборгував юнакові, треба відняти гроші на кровопускання під час хвороби хлопчака та вартість трьох пар черевиків, Лицар Сумного Образу відповів йому на те: «Хай черевики та кровопускання лишаються хлопцеві за побої, що він безвинно терпів од вас». На мій погляд, це сказано занадто виважено і розумно для божевільної, та й навіть для дивакуватої людини.
Мабуть, просто не в той час народився Дон Кіхот, адже серед оточення мандрівного лицаря не було ані гуманістичних принципів, ані шляхетності, ані порядності. Лицаря Сумного Образу Дон Кіхота не розуміли його сучасники, на жаль, не розуміють його й сьогодні. І від цього стає ще сумніше. Невже лицарство ніколи не повернеться і так і залишиться лише у літературних творах? Сподіваюся, що так не станеться і найкращі лицарські традиції повернуться у наше суспільство.
Когда переговоры не помогают, вводятся санкции и другие односторонние меры, прежде всего, экономические. Характерный пример — повышение пошлин на импорт стали и алюминия, введённые Дональдом Трампом.
Часто Вашингтон инициирует через международные организации санкции значительной, части мирового сообщества. Самый характерный и близкий пример — меры, предпринятые против России в связи с событиями 2014 года в Крыму и на востоке Украины, Участие других государств в этой и других соответствующих кампаниях показывает, с одной стороны влияние на них США, а с другой то, что это часто интересы не одних США, а всего западного мира.
Порой применяется силовое вмешательство, но неофициальное, силами спецслужб. Данный способ насколько можно судить, чаще всего применяется в Латинской Америке.
Наконец. Вашингтон порой применяет и прямые военные операции. Обычно это делается с санкции ООН, формально в составе между народной коалиции, где, однако, американские войска составляют, подавляющее большинство. Данный способ используется относительно редко, потому что является наиболее дорогостоящим для самих сша
США сегодня ведут себя как явный мировой гегемон. Они порой прикрываются защитой общечеловеческих ценностей, а часто прямо говорят о защите национальных интересов — то есть, простым языком, напрямую обозначают, что это выгодно именно им, выгодно ли остальным — неважно. Американцы имеют на это право — они долго шли к такому положению дел.