Південна Америка розташована в екваторіальному, субекваторіальних, тропічному, субтропічному і помірному кліматичних поясах. Екваторіальний пояс
У цьому поясі знаходиться західна частина Амазонської низовини і північно-західне узбережжя материка. Для цієї території характерні рясні осадки (від 1500 до 2000 мм) і рівномірно висока температура (+24°...+28°С) протягом всього року.
Субекваторіальні пояси
У Північній півкулі в цьому поясі лежать Орінокська низовина і Гвіанське плоскогір'я, в Південній півкулі - північна і центральна частини Бразильського плоскогір'я і південна частина Амазонської низовини. Відмітна особливість цього поясу - сезонність в розподілі опадів. Літо - вологе, зима - суха. Температура протягом всього року висока, найвища вона в перехідний період між кінцем сухого і початком вологого періоду, коли середня місячна температура піднімається до +28°...+30°С. Середня температура ніколи не буває нижче +20°С.
Тропічний пояс
У цьому поясі розташована велика частина Бразильського плоскогір'я, північна частина Ла-Платської низовини. На цій території великі температурні відмінності по сезонах року, відмінності у кількості опадів прибережних і внутрішніх районів. На сході Бразильського плоскогір'я клімат тропічний вологий, у внутрішніх районах-сезонно вологий з тривалим сухим зимовим періодом, а на західному узбережжі материка-тропічний пустельний. Найбільш яскраво цей клімат виражений в пустелі Атакама, яка отримує до 50 мм опадів на рік, температури рідко перевищують +20°С.
Субтропічний пояс
До нього входять території на південь від 30° пд. ш. до 37° пд. ш. На цій території існують значні відмінності в кліматі. На сході клімат теплий і рівномірно вологий протягом всього року. Літо в цьому районі дуже жарке, зима м'яка, із середньою температурою близько +10°С, але буває і зниження значно нижче 0°С. У внутрішніх районах - посушливий субтропічний клімат. Опади (не більше 500 мм на рік) випадають влітку. Температури коливаються, взимку часто бувають нижче 0°С. На Тихоокеанському узбережжі - середземноморський тип клімату з вологою зимою і жарким сухим літом. Сезонні амплітуди температури незначні.
Помірний пояс
У цьому поясі лежить найвужча частина Південної Америки. Виділяються два типи клімату: помірний морський і сухий континентальний. На заході клімат помірний морський. Більше 2000 мм опадів на рік приносять сюди циклони, особливо взимку. У Патагонії сформувався сухий континентальний клімат. Опадів протягом року випадає 250 - 300 мм. Взимку бувають сильйі морози, іноді температури знижуються до -30°... -35°С. Але середньомісячна температура позитивна.
В Андах кліматичні умови змінюються не тільки зонально, але і з висотою. Від підніжжя до вершин знижується температура повітря, збільшується кількість опадів. У горах сформувався високогірний тип клімату.
Sifatlari:
1-yaxshi-yomon
2-yaxshi
3-to'g'ri , egri
4-shirin , achchiq
5-aqlli , aqlsiz
6-hurmatda, izzatda
7-yaxshi , yomon
Объяснение:
Ma'nolari:
1-Yani yaxshi gapirsanga ham yomon gapirsang ham tilingdir.
2-Yashining muomilasi yaxshi bo'ladi yomonning yomon gapi bilinib turadi
3-to'g'ri odam doimo ishi o'sadi , egrining ishi palapartish bo'ladi
4-shirin gapirib yolg'on ishlatgandan achchiq haqiqat yaxshi
5-Aqlli odam xato qilsa o'zidan ko'radi, aqlsiz do'stidan atrofidagi odamlardan deb biladi
6-kattalarni hurmat qilish kerak, kichiklarni izzat
7-yaxshi odamdan bog' qoladi odamlar u bog'dan foydalanadi , yomon odamdan dog' qoladi undan hech kimga naf yo'q