Оскар Уайльд був парадоксальною людиною, тож не дивно, що він створив роман парадоксів. Провідною у творі є тема прекрасного, мистецтва, що реалізується в багатьох аспектах: співвідношення форми та змісту, вічність та швидкоплинність прекрасного, взаємини митця та його творіння, етичне ставлення до мистецтва. Парадоксальним є той факт, що особистість автора, його концепція, ставлення до прекрасного ніби роздвоюються, а точніше — розкриваються в образах Доріана Ґрея, лорда Генрі, Безіла Голворда. Кожен із образів стає повною реалізацією основної ідеї.
Чего тебе надобно, старче? 2. Смилуйся, государыня рыбка! Опять моя старуха бунтует. 3. Чем вы, гости, торг ведёте и куда теперь плывёте? 4.Балдушка, погоди ты морщить море! 5. Здравствуй, зеркальце!
1, 2. "Сказка о рыбаке и рыбке".
3. "Сказка о царе Салтане".
4. "Сказка о попе и его работнике Балде".
5. "Сказка о мёртвой царевне и семи богатырях".
Прочитайте вполголоса, передавая интонацию каждого предложения. Скажите, как на письме выделено обращение в начале, в середине и в конце предложений.
В начале предложения после обращения ставится запятая. В середине предложения обращение выделяется с обеих сторон запятыми. В конце предложения запятая ставится перед обращением.