Платон различал четыре добродетели:
мудрость,
мужество,
справедливость,
умеренность
По Платону, добродетели опираются на свойства души: мудрость — на разум, мужество — на волю, умеренность — на преодоление чувственности.
Аристотель различал добродетели воли (этические) и добродетели ума (дианоэтические) и напрямую связывал добродетель со счастьем, заметив в добродетели не только путь к счастью, но и важную часть самого счастья.
Эпикур
Добродетель заключена в душе и в разуме, а удовольствие коренится в теле и в чувствах.
Правильное использование.
Горячую воду наливают в резиновую грелку до половины её объёма или чуть больше.
Прежде чет завинтить отверстие, вытесняют из грелки воздух, чтобы она имела плоскую форму и хорошо прилегала к телу.
Грелку нужно обернуть полотенцем или положить поверх одеяла.
Чтобы избежать ожогов, нужно соблюдать следующие привила:
- перед употреблением проверить, не протекает ли грелка, перевернуть её после наполнения завинченным отверстием вниз
- больным с отёками и с пониженной чувствительностью кожи и детям применять не очень горячую грелку с регулярным контролем за состоянием кожи
- если грелку часто кладут на одно и то же место, следует смазывать кожу этой области вазелином во избежание пигментации
Твір «Ідеальне суспільство»
Досить часто ми чуємо від людей скарги по оточення або суспільства. Іноді кожному з нас хочеться звинуватити інших у своїх невдачах, тому що це легше. Погано здав іспит, бо не виспався через гучну музику у сусіда, машина швидкої до запізнюється, тому що водій ледар, а дороги погані, тому що комунальники нероби тощо. А хто з нас замислюється, перш ніж нарікати на суспільство, наша власна в ньому роль і чи повністю ми її виконуємо, щоб мати право на невдоволення іншими?
Мені здається, перш за все потрібно починати з себе. «Забрався геть сам вранці - ретельно прибери і свою планету» - це слова Маленького принца з однойменної повісті А. Сент Екзюпері. Хлопчик, як ми дізнаємося з його розповіді, живе на крихітній планеті, яка може розірватися від коренів баобабів, якщо вчасно його не викоренити. Тому кожен жителю цієї планети припадає позбуватися найменших паростків небезпечного для його землі дерева.
Зрозуміло, що історія фантастична, а нашій планеті не загрожує коріння баобабів. Однак мова йде про те, що людина повинна брати ініціативу і відповідальність на себе заради загального блага. Кожна в тій мірі, що йому відведена.
Продавщиця в магазині повинна ввічливо і вміло обслуговувати клієнтів, робочий на заводі або фабриці стежити свою справу, учень сумлінно вчитися тощо. Нескінченно можна перераховувати, що і кому потрібно робити. Але всі ці настанови зводяться до одного простого висновку. Якби кожен просто відповідально ставився до своєї роботи або діяльності в цілому, то картина світу стала б краще, досконаліше.
Якщо кожен день прибирати свою «планету», то не буде ніякого приводу для нарікань на оточення. Такий, як на мене, секрет ідеального суспільства.