да можно
а почему бы и нет
Білгородська межа, оборонна лінія на південному кордоні Російської держави 17 ст Окремі фортеці були побудовані в кінці 16 ст (міста Вороніж, Білгород і ін.). У 30-х рр. 17 ст у зв'язку із загостренням російсько-кримських відносин була відновлена стара засечная межа за р. Окой (див. Засечниє межі ) і побудовані міста-фортеці Б. ч. на дорогах найбільш частих вторгнень кримських татар: по Ногайській дорозі (Козлів, Тамбов, Верхній і Ніжній Ломів), Кальміусському і Ізюмському шляхам (Усерд, Яблонов, Короча) і ін. На початку 40-х рр. 17 ст було побудовано ще 18 міста-фортець і створено 2 укріплені району з системою острожков, валів, ровів і засек в Комаріцкой волості під Севськом і в Лебедянськом повітах; до кінця 40-х рр. будівництво Б. ч. в основному завершилося. У містах Би. ч. налічувалося більше 10 тис. людей служивих. У 1648—54 оборонна лінія від Нижнього Ломова була продовжена до Симбірська. Б. ч. утруднила набіги кримських татар на російську державу і сприяла господарському освоєнню обширних чорноземних земель Півдня. З просуванням кордонів Росії на Південь Би. ч. до кінця 17 ст втратила значення.
Відповідь:1)Для определения чего-то превосходства.Для отличия раба,крестьянина,воина.
2)1 пит.Геральдика-это такая наука которая изучает особенности составления,описания,а также расшифровку различных гербов.2 пит.Это означает расшифровать все символы изображения на гербе,тем самым понять какой стране или региону или другому субьекту пренадлежит герб.
3)Все основные элементы большого герба содержит представлений здесь герб князей Барклай-де-Толли-Вейнмарн:шит,шлем,с нашлемником,щитодержателем,девиз,основание,мантия,княжеская корона.
Пояснення:
по идеи да