1. Однажды на рассвете художник Кипренский возвращался из гостей.
2. Он шёл по мосту через Неву, опустив голову и ни о чём не думал.
3. Запоздалая тройка пронеслась мимо, обдав лицо морозной пылью.
4. Кипренский оглянулся поднял голову и остановился.
5.Багровый свет уже зажигался в окнах дворцов и падал вниз, в темноту, вырывая из неё то полосатую будку часового, то бронзовый памятник полководцу, седой от снежной пыли, то колонны, украшенные бронзовыми листьями.
6. Небо, чистое и прекрасное, как в Италии, простиралось в зените с грядой лёгких розовеющих облаков.
7. Чудилось, что медленно летящий снег зарождается в чистом воздухе между землёй и небесным сводом.
8. Кипренский долго смотрел на торжественное падение снега среди немоты и безлюдия петербургских площадей.
9. Снег осторожно ложился на чугунные перила мостов, на меховой ворот шинели и спины спящих извозчиков.
10. "Где я возьму красок, - подумал он с тоской, - чтобы изобразить это зимнее безмолвие, и этот блеск, и дворцы, утратившие объём, и тяжесть, и, наконец, воллнение своего сердца?"
1) ПРАЦІВНИКИ КУЛЬТУРИ, КІНО І ТЕАТРУ - СПИСОК ПРОФЕСІЙ
Актор
Диригент
Кіноактор
Кінодраматург
Кінознавець
Кіномеханик
Кінооператор
Карикатурист
Композитор
Критик
Літературознавець
Мистецтвознавець
Мультиплікатор
Настроювач музичних інструментів
Оператор кіно і телебачення
Режисер
Реставратор
Сценарист
Сценограф
Фотограф
Хореограф
2) - Французька школа
Французьке кіномистецтво є одним з найповажніших у світі. Сучасні риси французького кіно сформувалися після Другої світової війни - це виключна витонченість гри акторів, психологізм подій, увага до найменших деталей, тісний синтез із музикою, драматизм сюжетів плюс своєрідна французька пікантність, майстерність операторів, що створює художню красу зйомок. І в усьому почуття міри і стилю.
- Італійська школа
У сучасному італійському кінематографі режисери намагаються висловити своє розуміння того, що відбувається, усвідомити свої громадянські права й обов’язки, місце людини в сучасному соціумі. Останніми десятиліттями в ньому дедалі чіткіше звучать гуманістичні акценти: про спільні тривоги людства, проблеми еміграції, глобалізації тощо.
- Американська школа
Якщо йдеться про американський кінематограф, здебільшого спадає на думку слово «Голлівуд». І справді, Голлівуд - це гігантська кіноіндустрія, що розповсюдила свій вплив на весь світ. Щонайперше, голлівудські картини - це блокбастери із захопливими сюжетами, неймовірними спецефектами, безвідмовними монтажними прийомами тощо. Голлівуд має значний вплив і на кінематограф інших країн - його фільми задають моду в багатьох жанрах кіно, виборі сюжету, створенні іміджу фільму для рекламної кампанії.
- Індійська школа
Індійська кіноіндустрія є найбільшою у світі, а її головний кінематографічний майданчик міститься в Болівуді. Індійське кіно має величезну кількість своїх шанувальників у всьому світі. Сюжети фільмів побудовано на коханні, ненависті, злочинах, помсті, у них завжди перемагають істина, любов і краса. Це світ надії, яскравих кольорів, позитиву, невинності та казок. У фільмах поєднано комічні, романтичні, драматичні сцени та елементи «болівудського вестерну». І, звичайно, відмітна риса індійського кіномистецтва - це багато пісень і національних танців, завдяки яким практично кожен фільм можна зарахувати до жанру мюзиклу.
- Азійський кінематограф
В азійських фільмах простежується одна спільна властивість: вони просякнуті національною культурою і самобутністю, які є джерелом натхнення сюжетів, а все запозичене переробляється і подається через призму місцевих звичаїв і традицій. Зокрема, японські фільми, зважаючи на особливості національної культури, відомі і зрозумілі лише вузькому колу шанувальників. Візуальний ряд непоспішний і споглядальний, що дивує західних глядачів, які звикли до активних дій і частої зміни картинки. Це кінематограф образів, що й обумовлює часте мовчання героїв картин, які інколи впродовж фільму не вимовляють жодного слова. Образам японського кіно не характерний активний вияв емоцій - їх герої в діалогах рідко переходять на крик і майже ніколи не сміються.
3) ?