З'ясуйте, які види аргументації та критики застосовуються в текстах. Знайдіть основні та похідні тези й аргументи. • На засіданні Академії наук було запропоновано обрати в дійсні члени малограмотного військового міністра Аракчеєва, який прославився жорстокістю і реакційністю. Коли один з академіків вказав на відсутність у нього наукових заслуг, йому відповіли: «Зате він близький до государя». «У такому випадку обрати і кучера Іллю Петрова», - зауважив академік іб аргументації виявився таким ефективним, що академік опинився у засланні).
• «... в суспільстві вільних людей, членам якого дозволяється використовувати свої знання для власних цілей, термін «соціальна несправедливість» цілком позбавлений сенсу та змісту, - належить до тих ідей, що за самою своєю природою не можуть бути доведені. Негативні твердження взагалі неможливо довести. На певній кількості окремих прикладів можна показати, що посилання на «соціальну справедливість» аж ніяк не допомагають нам приймати необхідні рішення. Однак твердження, що в суспільстві вільних людей взагалі немає сенсу, можна висунути як певну проблему, що змусить інших поміркувати над значеннями уживаних ними слів, та як заклик не вживати слів, сенс яких їм невідомий. Якщо припустити, що такий широко вживаний вислів неодмінно має якесь зрозуміле значення, що можна спробувати довести, що намагання застосувати його в суспільстві вільних індивідів неминуче зробить це суспільство непрацездатним. Однак ці зусилля стають зайвими, якщо визнати, що в такому суспільстві відсутня фундаментальна передумова для застосування поняття справедливості до розподілу матеріальних благ поміж його членами: зумовлення цього розподілу людською волею або ж можливість виникнення життєздатного ринкового ладу внаслідок визначення винагород людською волею. Адже немає потреби доводити те, чого не існує» (Ф. А. Хайєк «Право, законодавство та свобода)
• «Якщо вмер Сократ, то він вмер або коли жив, або коли вмер. Якщо - коли жив, тоді він не вмер, тому що одна й та сама людина жила б і була б мертвою. Але й не тоді, коли вмер, бо він був би двічі мертвим. Отже, Сократ не вмер» (Секст-Емпірік)
• «Якщо смерть - це перехід у небуття, то вона благо. Якщо смерть - це перехід в інший світ, то вона благо. Смерть - це перехід у небуття або в інший світ. Отже, смерть - це благо» (Сократ)
Shunday qilib bahor keldi: qorlar erib ketdi, ko'lmaklar quridi. Bahorgi ishlarni boshlash vaqti keldi. Dalalarda ekish uchun tuproqni qazish, o'g'itlarni tarqatish kerak. Traktorlar allaqachon ta'mirlangan, ishga tayyor.Bog'larni tartibga keltirish kerak: o'tgan yilgi yaproqlarni olib tashlang va yoqing, yerni qazib oling va urug'lantiring, ko'rpa-to'shaklar qiling. Ekish boshlanishi mumkin. Gullarni sevuvchilar ko'chat tayyorlashmoqda. Dalada ham, bog'da ham juda ko'p ish bor. Yaxshi ishlashga quvnoq va iliq quyoshli kunlar yordam beradi. Tabiat ixlosmandlari bahorning bu shovqinidan quvonadilar.
Вот и пришла весна: снег растаял, лужи высохли. Пора начинать весенние работы. Для посадки в полях нужно перекапать почву, разбросать удобрения. Тракторы уже отремонтированы и готовы к работе, нужно привести в порядок сады: убрать и сжечь листья, перекопать и удобрить землю, заправить грядки. Посадку можно начинать. Любители цветов готовят саженцы. Работы много и в поле, и в саду. Веселые и теплые солнечные дни хорошо поработать. Этому шуму весны порадуются любители природы.
надеюсь ))