Миші-полівки, що живуть у дикій природі, починають готуватись до настання холодів з кінця літа. Всі ми знаємо, що з настанням зими, в будинку може з’явитися несподіваний гість у вигляді мишки. Їй, мабуть, стало ліньки готуватися до зими, і вона вирішила полегшити собі завдання – оселитися в людському житлі. А що, і тепло, і підкріпитися є чим. Але якщо мишка живе в полі? В першу чергу мишка приступає до розширення своєї нірки – вона розширює «спальню», так як буде утеплювати її і виривати нові комори для запасів на зиму. Весь зимовий період вони проводять в нірці. Свою спальню вони утеплюють за до сухої трави, моху, шерстинок і пуху. Самі по собі вони також змінюються – шерстка змінює забарвлення, і стає густішою. І організм накопичує поживні речовини і жири. Варто відзначити, що температура тіла мишей взимку може опуститися до температури бурульки, але вони не вмирають при цьому.
Джерело: https://dovidka.biz.ua/yak-mishi-gotuyutsya-do-zimi/
Знайти: хімічну формулу SOx
Розв'язання:
Сума масових часток у сполуці дорівнює 1, тому
ω(S)=1 - ω(O)=1-0,6=0,4.
Відношення кількості атомів знаходять як ділення числових значень масових часток хіічних елементів, які входять до складу даної сполуки, на їхні відносні атомні маси:
0,4(S)/32 : 0,6(О)/16=0,0125:0,0375=1:3.
З обчислення видно, що в даній речовині на один атом Оксигену припадає три атоми Нітрогену.
Отже, хімічна формула цієї речовини SO3.
Покажемо, чому відношення кількості атомів знаходять як ділення числових значень масових часток хіічних елементів, які входять до складу даної сполуки, на їхні відносні атомні маси:
З формул обчислення масових часток елементів у сполуці:
ω(елемента1)=х•Ar(елемента1)/Mr(сполуки) i ω(елемента2)=y•Ar(елемента2)/Mr(сполуки),
виразимо кількості атомів:
x=(ω(елемента1)•Mr(сполуки))/Ar(елемента1) і y=(ω(елемента2)•Mr(сполуки))/Ar(елемента2)
і обчислимо їх відношення:
x:y=ω(елемента1)/Ar(елемента1):ω(елемента2)/Ar(елемента2)