1. Однажды на рассвете художник Кипренский возвращался из гостей.
2. Он шёл по мосту через Неву, опустив голову и ни о чём не думал.
3. Запоздалая тройка пронеслась мимо, обдав лицо морозной пылью.
4. Кипренский оглянулся поднял голову и остановился.
5.Багровый свет уже зажигался в окнах дворцов и падал вниз, в темноту, вырывая из неё то полосатую будку часового, то бронзовый памятник полководцу, седой от снежной пыли, то колонны, украшенные бронзовыми листьями.
6. Небо, чистое и прекрасное, как в Италии, простиралось в зените с грядой лёгких розовеющих облаков.
7. Чудилось, что медленно летящий снег зарождается в чистом воздухе между землёй и небесным сводом.
8. Кипренский долго смотрел на торжественное падение снега среди немоты и безлюдия петербургских площадей.
9. Снег осторожно ложился на чугунные перила мостов, на меховой ворот шинели и спины спящих извозчиков.
10. "Где я возьму красок, - подумал он с тоской, - чтобы изобразить это зимнее безмолвие, и этот блеск, и дворцы, утратившие объём, и тяжесть, и, наконец, воллнение своего сердца?"
Євразія — це найбільший материк Землі, що складається з двох частин світу — Європи і Азії.Євразія відрізняється великою різноманітністю рельєфу. На її території розташовані найвищі гірські системи земної кулі — Гімалаї. Найвища точка земної кулі — гора Джомолунгма (8848 м). Нагір’я Тибет піднімається на 4,6 км. Низовини і плоскогір’я мають величезні розміри, і тягнуться на тисячі кілометрів.
Через суворі природні умови на півночі Євразії дуже бідний рослинний і тваринний світ. Тут ростуть мохи і лишайники. Лише зрідка трапляються карликова береза, полярна верба, кущики брусниці, чорниці, морошки, журавлини. У холодній смузі Євразії живуть також білі ведмеді, тюлені, полярні вовки, лемінги, полярні куріпки. У помірній смузі Євразії є ліси, степи і пустелі. У лісах ростуть хвойні та листяні дерева: ялина, модрина, сосна, дуб, граб, бук, клен, липа.
У лісах живуть також лось, білка, заєць, рись, вовк, лисиця, куниця, зубр, бурий ведмідь, дикий кабан, глухар, куріпка, сова. Розташування Євразії в усіх теплових смугах Землі зумовило існування на материку різноманітного рослинного і тваринного світу.
Узимку в центральній частині субтропічного поясу переважає суха погода, але не така холодна, як у помірному поясі. Влітку тут панує тропічне повітря, тому встановлюється спекотна і суха погода. На сході помірного і субтропічного поясів клімат формується влітку під впливом тихоокеанських мусонів, що приносять вологе морське повітря.