Джованні Франческо Родарі народився в містечку Оменья (Північна Італія) у родині пекаря. Його батько помер, коли Родарі було лише десять років. Родарі і його два брати, Чезаре і Маріо виховувалися їхньою матір'ю в її рідному селі в провінції Варезе. Після закінчення школи Джанні поступив до семінарії, провчився там три роки і отримав диплом вчителя. У віці сімнадцяти років він вже почав викладати у початкових класах в селах його провінції. Ще хлопцем Родарі цікавився музикою (вчився грати на скрипці) і також цікавився літературою — читав твори Ніцше, Шопенгауера, Леніна і Троцького, які вплинули на його світогляд. У 1939 році Родарі поступив на навчання до Міланського університету.
Під час Другої світової війни Родарі був звільнений від призову до армії з причини його поганого здоров'я. Перебуваючи у скрутному фінансовому становищі, він поступив на роботу до одного з відділень фашистської партії і згодом був змушений вступити до цієї партії. Тяжко сприйнявши втрату двох своїх найкращих друзів і свого улюбленого брата Чезаре у нацистському концтаборі Джанні Родарі у 1944 році вийшов з фашистської партії і приєднався до італійської компартії, де почав брати участь в італійському русі опору.
2. Слов'яни — це група європейських народів, о б 'єднаних
початку І тисячоліт тя н. є. розселилася на території сучасної
3. До сьогодні археологи знаходять укріплені поселення — го родища, де могли проживати до кількох сотень людей. Ж или слов'яни у напівземлянках або хатах, стіни яких будували з лози та глини. У такому приміщенні обов'язково була піч. Наявністю печей слов'янські помешкання відрізнялися від будівель племен- сусідів, наприклад германців, посеред жител яких було відкрите вогнище.
4. Схожість була в побуті, будівництві будівль тощо. Різне було в релігійних віруваннях.
5. Наприклад такий місяць як серпень у давніх слов'ян був місяцем, коли брали серпи та йшли в поле пожинати пшеницю, ячмінь тощо.
6 Речові пам'ятки є частиною національних скаобів Укоаїни тому що вони мають свідчення про життя та побут давніх народів, які населяли нашу країну в різні історичні періоди.