3. «Міф про тягар білої людини».В останній третині XIX ст. Індія стає найціннішою та найпривабливішою колонією Великої Британії. Як і раніше, з Індії експортується сировина та продукти харчування, ввозяться вироби промисловості, зростає товарообіг. Англійські підприємці все активніше починають ввозити до Індії капітали, здійснювати дуже вигідні інвестиції, будувати текстильні фабрики на місці. Адже це дозволяло економити на транспортних витратах та заощаджувати на зарплатні робітникам.Будівництво фабрик, залізниць, шахт і копалень, де видобували вугілля і руду, сприяло появі нового в індійському суспільстві - промислових робітників. Формуєтьсянаціональна буржуазія, яка на початку займається переробкою сільськогосподарської продукції, виготовленням товарів першої необхідності, але поступово нагромаджує капітал для більш серйозних справ.Для управління такою великою країною, як Індія, потрібні були підготовлені чиновники. Молоді індійці з вищих каст здобували освіту в університетах Великої Британії, а повертаючись на батьківщину, утворювали національної інтелігенції.Нові верстви суспільства прагнуть змінити колоніальний статус Індії, отримати всю повноту влади в своїй країні. На відміну від стихійних виступів попередніх десятиріч, вони обирають парламентські методи боротьби, створюють політичні партії та рухи. Найбільшу партію - Індійський національний конгрес (IHK) було засновано в 1885 р. Англійці дозволили діяльність цієї партії, оскільки її керівництво обрало не революційні методи боротьби, а тактику поступового тиску на владу для задоволення своїх вимог. У майбутньому саме такі дії IHK принесли їй успіх в боротьбі за незалежність багатонаціональної Індії.У період зародження та розвитку капіталізму в провідних країнах Азії відбувається певна зміна колоніальних методів управління, вони стають цивілізованішими. Це дає змогу європейським інтелектуалам говорити про особливу культурну місію білої людини в країнах Сходу. Громадські і політичні діячі, що належали до різних суспільних течій - ліберали, консерватори та навіть соціалісти - почали заявляти, що з приходом європейців у країни Азії і Африки життя корінних народів покращилося. Вони почали користуватися результатами прогресу, долучатися до сучасних знань тощо.
Форма наших ушей странная, но именно такая форма помогает нам лучше улавливать звуки. Сквозь ушную раковину и слуховой проход звук проникает в среднее ухо. Некоторые животные, например, заяц, могут двигать ушами в направлении звука, поэтому слышат они лучше, чем человек.
Внутри каждого уха находится по три петлеобразных трубочки, заполненных жидкостью. Когда человек кружится, жидкость приходит в движение. Особые нервы улавливают это и сообщают мозгу. Когда же человек останавливается, то жидкость еще какое-то время колеблется, поэтому бывает головокружение.
Если к уху поднести морскую ракушку, то можно услышать шум прибоя. Говорят, что это море шумит в ракушке. Но на самом деле мы слышим не море, а шум крови у себя в голове. Самая мелкая косточка находится в ухе. Она называется стремечко. Ее длина - всего 2 миллиметра.
Исходя из поставленного вопроса можно сформулировать ответ: Норвегия всегда была спокойной страной, но однажды там случилось ужасное преступление! Один молодой человек, Андрес Брейвик, совершил теракт в центре Осло (заложив бомбу) и затем расстрелял на острове, где проходил молодежный съезд много людей. Всего от его рук погибло 77 человек и ранено более 150-ти. Многие подростки, которые находились на острове в момент совершения теракта, пытались спастись от Брейвика, прыгнув в воду, но до берега было достаточно далеко, к тому же Андрес стрелял и в тех, кто пытался уплыть. Но вдруг, подростки увидели маленькую лодку, которой управляли две подруги Хеге Дален и Торил Хаисен. Они бесстрашно под пулями подплыли к острову. Многие люди смогли схватиться за борт и так Хеге и Торил перевезли на берег людей. Они возвращались четыре раза за подростками и смогли спасти 40 человек от бесчеловечного убийцы.