Здоровый образ жизни – это существования, при котором человек задействует все свои системы и поддерживает их в активном, здоровом состоянии. Иными словами, человек двигается, ест, отдыхает и работает так, чтобы быть здоровым.
Вы уже знаете о режиме, правильном питании, пользе прогулок на свежем воздухе. «Но ведь спорт - это нагрузки, это упорный труд, травмы!» – скажете вы. Это о профессиональном спорте. А нас интересует физическая нагрузка для поддержания тонуса организма. Мышцы, сердце, легкие человека должны работать в активном режиме. Тогда они растут, развиваются, справляются с неожиданными нагрузками, стрессами и болезнями.
Начав утро с зарядки, вы не будете тяжело дышать, поднимаясь по лестнице. Заменив поездку до школы в автобусе на прогулку быстрым шагом, вы не почувствуете усталости в спине, сидя на пятом уроке. Спортивные игры на площадке во время большой перемены отдохнуть и избавят от простудных заболеваний. Активная работа на уроках физкультуры научит управлять своим телом, контролировать нагрузки и дыхание. Занятие в спортивной секции разовьет мышцы, заставит расти скелет, укрепит сердце и легкие. Даже вечерняя прогулка с собакой или на велосипеде даст возможность полноценно подышать свежим воздухом, подарив крепкий и здоровый сон.
Спорт – это не только усиленные тренировки. Различные виды разминок, зарядка, пробежка, спортивные игры – вот источники активности, здоровья и долголетия.
Объяснение:
надеюсь
Людське життя непередбачуване і швидкоплинне. Кожен з нас коли-небудь замислювався, чого ж він хоче досягти у житті. І найперша відповідь, яка приходить – хочу бути щасливим.
Та що ж таке щастя? Багато хто мріє про успішне життя, кар`єру, сім`ю, злагоду і довір`я… Та немало людей прагнуть просто грошей, багатства і влади – це також їхній вибір, і він має право на існування. Як на мене, щастя – це коли в тебе велика родина, лад і добробут у ній, твої близькі живі і здорові… Ось таке повинно бути щастя. Саме про нього я мрію.
Сенс людського життя, призначення людин на землі, її морально-етичний вибір – ці всі питання хвилюють кожного з нас. Ми всі робимо вибір. Для багатьох мрії так і залишаються мріями. Але ж над ними треба працювати, щоб вони втілилися у життя, а не загубилися у часовому просторі. У мене також є мрія, чи, можливо, мета у житті, до якої я прагну. Полягає вона у тому, щоб отримати гарну освіту, влаштуватися на хорошу роботу, створити власну родину і, нарешті, відреставрувати будинок, у якому я народилася і пройшло моє дитинство.
Не буду говорити, що не хочу багатства чи визнання. Кожен з нас мріє про краще життя. Але не хочу, щоб вони стали моєю єдиною життєвою метою. Адже найголвніше – залишатися людиною. Людиною, яка вміє співпереживати і співчувати, яка може безкорисливо до ншому. Також призначення людської істоти я вбачаю в тому,б щоб розвиватися. Звичайно, ми отримуємо освіту, але на цьому не слід зупинятися. Освіту треба продовжувати у вищих навчальних закладах, займатися самоосвітою. Недарма кажуть, що навчатися ніколи не пізно.
Але річ не лише в освіті. Я вважаю, що розвиватися потрібно і в інших галузях життя, мабуть, в усіх. Читати книжки класиків і сучасних авторів, слухати різну музику, знайти своє хоббі, адже воно також допомагає відкрити у собі щось нове, чомусь навчитися. Навіть у роботі за своєю спеціальністю необхідно вдосконалюватися. Недарма вчителів, медиків та фармацевтів кожні п`ять рокі відправляють на курси підвищення кваліфікації – так вони дізнаються про щось нове у своїй професії, поглиблюють і вдосконалюють свої знання. Як кажуть, немає межі досконалості…
Ще я, як і кожен громадянин нашої держави, мрію про мир і спокій у ній. Хочу, щоб моя країна була успішною і процвітаючою і буду намагатися прикласти до цьго всі зусилля. Адже я не усвідомлюю себе без моєї Батьківщини, і все, чого я хочу досягти у житті, пов`язане з нею.
Тож я прагну, щоб світ, у якому я живу, став кращим, прагну самореалізуватися та самовдосконалитися, знайти своє місце у ньому.
СхНу + (х+¼у)О2 → хСО2 + ½уН2О
напр., для б) 14,5 г С4Н10:
С4Н10 + 6½О2 → 4СО2 + 5Н2О
или (если требуется) с целыми коэффициентами (умножаем на 2):
2С4Н10 + 13О2 → 8СО2 + 10Н2О
2 . . . . . . . . . . . . . . . . 8. . . . . . 10, или
1 . . . . . . . . . . . . . . . . 4 . . . . . . 5 - отношение кол-в вещ-в в реакции
n(С4Н10) = m/M = 14,5 / 58) = 0,25 моль
По ур. реакции:
n(СО2) = 4n(С4Н10) = 0,25 ∙ 4 = 1,0 моль
n(Н2О) = 5n(С4Н10) = 0,25 ∙ 5 = 1,25 моль
m=n ∙ M, V=n ∙ Vm(н.у.)
m(СО2) = 1,0 моль ∙ 44 г/моль = 44 г, V(СО2) = 1,0 моль ∙ 22,4 л/моль = 22,4 л
m(Н2О) = 1,25 моль ∙ 18 г/моль = 22,5 г, V(СО2) = 1,25 моль ∙ 22,4 л/моль = 28 л
Подробное решение понятнее, но можно и объединить формулы. Напр, для СО2:
m(СО2) = 4m(С4Н10) ∙ М(СО2)/М(С4Н10) = 4 ∙ 14,5 ∙ 44 / 58 = 44 г
V(СО2) = 4m(С4Н10) ∙ Vm/М(С4Н10) = 4 ∙ 14,5 ∙ 22,4 / 58 = 22,4 л
Подобным образом - а) и в).