Екосисте́ма або екологічна система (від грец. Οἶκος - житло, місцеперебування і грец. σύστημα - система) — це сукупність живих організмів (біоценоз), які пристосувалися до спільного проживання в певному середовищі існування (біотопі), утворюючи з ним єдине ціле. Одне з основних понять екології.
Приклад екосистеми — ставок з рослинами, рибами, безхребетними тваринами, мікроорганізмами, що живуть у ньому і становлять живий компонент системи, біоценоз. Для ставка як екосистеми характерні донні відкладення певного складу, певний хімічний склад (іонний склад, концентрація розчинених газів) і фізичні параметри (прозорість води, сезонний хід температури), а також певні показники біологічної продуктивності, трофічний статус і специфічні умови цієї водойми. Інший приклад екологічної системи - листяний ліс в середній смузі України з певним складом лісової підстилки, характерним для цього типу лісів ґрунтом і стійким рослинним угрупованням, і, як наслідок, зі строго визначеними показниками мікроклімату (температури, вологості, освітленості) і відповідним таким умовам середовища комплексом тваринних організмів. Важливим аспектом, що дозволяє визначати типи і межі екосистем, є трофічна структура угруповання і співвідношення виробників біомаси, її споживачів і організмів, які руйнують біомасу, а також показники продуктивності та обміну речовини і енергії.
Объяснение:
1.В центре Млечного Пути находится
✓сверхмассивная чёрная дыра
старые звёзды
голубые звёзды
красные гиганты
2.Точка весеннего равноденствия является началом отсчёта
верхней кульминации
склонения
✓координаты прямого восхождения
нижней кульминации
3.Солнце по эклиптике движется неравномерно —
зимой медленнее
летом медленнее
✓летом быстрее
зимой и летом без изменений
4.Планеты совершают петлеобразные движения
✓среди звёзд
при движении вокруг Солнца
по отношению к своим спутникам
в афелии
5.Второй закон Кеплера утверждает, что в равные промежутки времени
Планеты проходит одинаковое расстояние
радиус-вектор планеты описывает разные площади
радиус-вектор планеты не меняется
✓радиус-вектор планеты описывает равные площади
6.В состав, какого созвездия входит Полярная звезда?
Большая Медведица
✓Малая Медведица
Весы
Овен
7.Какой греческой буквой обозначается самая яркая звезда?
✓∝
β
γ
δ
8.Четыре галилеевских спутника ИО, Ганимед, Калисто и Европа - спутники планеты
Уран
Сатурн
✓Юпитер
Нептун
9.Самой внешней планетой Солнечной системы является
Уран
Сатурн
Юпитер
✓Нептун
10. Какая планета Солнечной системы имеет наибольший сидерический период обращения?
Уран
Сатурн
Юпитер
✓Нептун
Твір-роздум про те, чи завжди потрібно відповідати за свої вчинки та дотримуватись певних правил пропоную скласти так:
Кожна особистість протягом життя створює власні правила. Але є сукупність загальноприйнятих норм, які повинна виконувати кожна людина. Що ж це за правила і чому необхідно їх дотримуватись? Я вважаю, що є норми моралі, які регулюють нормальну діяльність суспільства. Наприклад, це правила ввічливості, небайдужості, взаємодо Правила поведінки в соціумі допомагають уникати хаосу у суспільстві. Саме тому вони є загальнообов'язковими. Також завжди необхідно відповідати за свої вчинки, бути чесною та незрадливою людиною.
Безсумнівно, кожна особистість має право на помилку. Проте і за помилки необхідно нести відповідальність. Не завжди легко нести обов'язок перед рідними людьми та Батьківщиною. Проте людина тоді і починає зватись людиною, коли вона слідує своїм моральним правилам. Тобто за свої вчинки кожен з нас відповідає не лише перед собою, але й перед тими, хто нас любить та про нас піклується. Тож не забуваймо про це і несімо у наш світ добро та радість!