1. Однажды на рассвете художник Кипренский возвращался из гостей.
2. Он шёл по мосту через Неву, опустив голову и ни о чём не думал.
3. Запоздалая тройка пронеслась мимо, обдав лицо морозной пылью.
4. Кипренский оглянулся поднял голову и остановился.
5.Багровый свет уже зажигался в окнах дворцов и падал вниз, в темноту, вырывая из неё то полосатую будку часового, то бронзовый памятник полководцу, седой от снежной пыли, то колонны, украшенные бронзовыми листьями.
6. Небо, чистое и прекрасное, как в Италии, простиралось в зените с грядой лёгких розовеющих облаков.
7. Чудилось, что медленно летящий снег зарождается в чистом воздухе между землёй и небесным сводом.
8. Кипренский долго смотрел на торжественное падение снега среди немоты и безлюдия петербургских площадей.
9. Снег осторожно ложился на чугунные перила мостов, на меховой ворот шинели и спины спящих извозчиков.
10. "Где я возьму красок, - подумал он с тоской, - чтобы изобразить это зимнее безмолвие, и этот блеск, и дворцы, утратившие объём, и тяжесть, и, наконец, воллнение своего сердца?"
Океанічна кора складається головним чином з базальтів. Відповідно до теорії тектоніки плит, вона безперервно утворюється в серединно-океанічних хребтах, розходиться від них і поглинається в мантію в зонах субдукції. Тому океанічна кора відносно молода, і найдавніші її ділянки датуються пізньої Юрою.
Товщина океанічної кори практично не змінюється з часом, оскільки в основному вона визначається кількістю розплаву, що виділився з матеріалу мантії в зонах серединно-океанічних хребтів. До деякої міри впливає товщина осадового шару на дні океанів. У різних географічних областях товщина океанічної кори коливається в межах 5-7 кілометров.В рамках стратифікації Землі за механічними властивостями, океанічна кора відноситься до океанічної літосфері. Товщина океанічної літосфери, на відміну від кори, залежить в основному від її віку. У зонах серединно-океанічних хребтів астеносфера підходить дуже близько до поверхні, і літосферних шар практично повністю відсутня. У міру віддалення від зон серединно-океанічних хребтів товщина літосфери спочатку зростає пропорційно її віку, потім швидкість зростання знижується. У зонах субдукції товщина океанічної літосфери досягає максимальних значень, складаючи 120-130 кілометрів.
Континентальна кора має тришарове будову. Верхній шар представлений переривчастим покровом осадових порід, який розвинений широко, але рідко має велику потужність. Велика частина кори складена верхньої корою - шаром, що складається головним чином з гранітів і гнейсів, що володіє низькою щільністю і давньою історією. Дослідження показують, що більша частина цих порід утворилися дуже давно, близько 3 мільярдів років тому. Нижче знаходиться нижня кора, що складається з матаморфіческіх порід - гранулітів і їм подібних.
Однажды на рассвете художник Кипренский возвращался из гостей. 2. Он шел по мосту через Неву опустив голову и ни о чём не думал. 3. Запоздалая тройка пронеслась мимообдав лицо морозной пылью. 4. Кипренский оглянулся, поднял голову и остановился. 5.Багровый свет уже зажигался в окнах дворцов и падал вниз в темноту, вырывая из неё то полосатую будку часового то бронзовый памятник полководцу седой от снежной пыли то колонны украшен бронзовыми листьями. 6. Небо чистое и прекрасное как в Италиии простиралось в зените с грядой лёгких розовеющих облаков. 7. Чудилось что медленно летящий снег зарождается в чистом воздухе между землёй и небесным сводом. 8. Кипренский долго смотрел на торжественное падение снега среди немоты и безлюдья петербургских площадей. 9. Снег осторожно ложился на чугунные перила мостов, на меховой ворот шинели и спины спящих извозчиков. 10. Где я возьму красок подумал он с тоской чтобы изобразить это зимнее безмолвиее и этот блеск и дврцы утратившие объём и тяжесть и наконец волнение своего сердца
(знаки препинания сам расставляй)