Объяснение:
Характеристика Тома Сойєра:
Том Сойєр – звичайний хлопчик, жартівник і пустун. Йому не до смаку життя зразкового хлопчика зі зразкової сім’ї, життя "за правилами" суперечить його бунтарському духові. Він непосида, вигадник і фантазер. Начитавшись історій про сміливих і відважних розбійників, які борються за справедливість, допомагають слабким, Том шукає пригод у реальному житті. Він романтик. Хлопчик сам наповнює своє життя подіями, незважаючи на всі застереження дорослих, його не лякають небезпеки, він радіє своїм витівкам. Для нього життя – продовження улюблених книг та ігор. Том готовий щодня "здійснювати подвиги", йому ніколи нудьгувати, він безжурний і меткий.
Герой наділений здатністю бачити в буденному надзвичайне. Том уміє дивуватися звичайним, здавалося б, речам і подавати подію в непередбачуваній інтерпретації. Так, грандіозними подіями у його житті стають втрата зуба, фарбування огорожі. У світі Тома багато таємниць і пригод. Том – надійний товариш, він уміє зберігати таємниці і по-справжньому дружити. Недаремно кращим другом Тома є "вуличний хлопчисько, безпритульник" – Гек Фінн. Том – розсудливий, благородний і сміливий. Він уміє подолати страх, узяти себе в руки і не впасти у відчай. Незважаючи на юні роки, у нього є почуття відповідальності. Це виразно виявилося у розповіді про те, як Том разом з Беккі – дівчиною, в яку він закохався, – заблукали у печері. Хоробрість, мужність, кмітливість і рішучість – ці недитячі риси вдачі Тома до йому вибратися разом із Беккі з печери.
Объяснение:
Том — хлопчик енергійний, жвавий, веселий. Він — любитель пригод і фантазер. Том — хлопчик пустотливий і не особливо слухняний, як і багато хлопчиків у цьому віці. Буває, він пустує, і тоді його карають. Він не любить сидіти вдома, відвідувати школу та недільну школу. Том — «кращий забіяка та найспритніший хлопчик у місті». Він трохи забобонний, бо вірить у прикмети й страшні місцеві легенди, як, втім, і всі хлопці.
Том Соєр — лідер по натурі, тому він верховодить у компанії міських хлопчаків. Він — вірний друг, завжди до в біді та ніколи не видасть. Це дуже товариський хлопчик, він спілкується та дружить з представниками різних верств суспільства — від Гекльберрі Фінна, сина п’яниці, до Бекі Тетчер — дівчинки з заможної родини. Також він не вважає негожим спілкуватися з рабами-неграми.
Тома можна назвати благородним: він взяв на себе провину Бекі Тетчер, щоб дівчинку не висікли різками. Однак Тома можна назвати й хитрим. Коли його в покарання тітка Поллі змусила білити паркан, він влаштував так, що паркан за нього побілили інші хлопці, ще й «купували» собі можливість попрацювати за нього.
Для измерения массы тела физики в частности и используют приборы, называемые весами. Эти приборы позволяют напрямую определить массу.
Существуют различные конструкции весов. В настоящей работе мы будем использовать рычажные весы, в основе которых лежит равноплечный рычаг (подробнее о рычагах см. лаб. раб .№ 5). Ими пользовались наши предки на протяжении многих веков. Это простой и надежный прибор.
Суть работы с такими весами состоит в уравновешивании тела, массу которого надо определить, различными грузиками известной массы. Когда весы придут в равновесие, сумма масс грузиков будет равняться массе нашего тела.
Школьные весы позволяют определять массы предметов от 10 мг до 200 г.
Взвешиваемый предмет
Пример выполнения работы:
Гири, которыми он был уравновешен
Масса тела в граммах
1) алюминиевый цилиндр
20 г; 20 г; 10 г; 2 г; 1г;
500 мг; 10 мг;
53,51 г
2) ластик 10 г; 2г; 500 мг
10,5 г
1) mт1 = 20 г + 20 г + 10 г + 2 г + 1 г + 0,5 г + 0,01 г = 53,51 г
2) mт2 = 10 г + 2 г + 0,5 г = 10,5 г.
Вывод: масса тела приближенно равна сумме масс грузиков, уравновешивающих весы.