Дух нації, що тотожний поняттю "дух народу", народжується з появою самої людської спільноти, яку називаємо народністю, чи етносом. Він забезпечує їй цілість і єдність, а водночас виступає як вияв універсального закону природи — її ієрархівму, що пронизує все, створене Богом. У всі віки дух нації був основою природної прихильності людини до власного народу. Ця прихильність (любов) — вічна і на ній ґрунтується відчуття Батьківщини.
Дух нації забезпечує народові стійкість — навіть у важких історичних обставинах. "Народ може від сильних утисків змінити зверхні ознаки своєї національності, але ніколи не змінить ознак внутрішніх, духовних" (Антонович В., 1991, с. 212). Так само і Д. Чижевський вважає, що "народна душа" — це сполучення надісторичних та історичних елементів. Перше з них, на його думку, не піддається змінам. Дух допомагає виживати національній мові, оберігає національну культуру, підтримує традицію.
Історія, зрештою, дає можливість зробити і таке суттєве зауваження: сила національного духу дуже зростає і стає непереможною, якщо він (дух нації) поєднується з ідеалом релігійно-духовним. Навіть дуже несприятливі історичні умови не можуть здолати народ, якщо він керується таким національно-релігійним ідеалом. Прикладом такої єдності духу є, зокрема, єврейство, чеченці у їх боротьбі з Москвою, ірландські патріоти — з владою Великобританії та ін.
Матеріальним втіленням духу нації є сам народ, його культура, мова, ідеологія, побут, звичаї, форми поведінки окремих членів спільноти тощо. Це — "обличчя національного духу". В історії людства таке "опредмечення" часто змінювалося і в різні періоди набувало різних форм. Залежно від історичної долі нації й волі самого народу, воно може бути гармонійним чи бунтарським, "оксамитним" чи жорстким, гуманним чи кровопролитним, — по-різному виявляти себе в стосунках людей, культурі. І якщо дух нації — вічний, по-своєму автономний, підпорядкований вищим законам, то форми його "опредмечення" зумовлюються історичними обставинами і особливостями життя народу. Немає сумніву, наприклад, що трактування вічного духу нації в середні віки було не таким, як у XX ст. Зокрема, очевидно, що перехід європейських народів до громадянського суспільства і відчуття ними власного розкріпачення у XVII—ХVІІІ ст. привело до їх активного національного самовираження, зокрема й в культурі. На цю обставину, до речі, посилаються комуністичні ідеологи. Помилково ототожнивши дух нації і цей її історичний вияв, вони поспішили оголосити націю явищем "історичним", "тимчасовим". Правда, однак, полягає в тому, що дух нації виявляє себе впродовж всього історичного життя народу, яке, зрештою, має свій початок та свій кінець
ПРОКА́ТКА
Горячая обработка металла путём давления, обжима его между вращающимися валами в особых станах для придания ему нужной формы, профиля.
ЖЕСТЬ
Жесть – черная и белая Разновидность листового металлопроката с толщиной изделия от 0,1 до 0,3 мм принято называть жестью.
КРОВЕЛЬНАЯ СТАЛЬ
Тонкие листы (толщ. 0,25 - 2 мм) из низкоуглеродистой стали, предназначенные главным образом для устройства кровли зданий, а также для изготовления металлической тары и изделий ширпотреба. Для предохранения от ржавления К. с. часто покрывают тонким слоем цинка (оцинкованная К. с.). К. с. выпускается также в виде гофрированных листов.
ОЦИНКОВАННАЯ СТАЛЬ
Это идеальный материал, который с успехом используется как в производстве, так и в строительстве для кровельных работ. Легкий, удобный, недорогой и надежный материал, выдерживает большие нагрузки, агрессивную внешнюю среду, и может служить на протяжении нескольких десятилетий.
ФО́ЛЬГА
Тончайший металлический лист, употребляется в производстве зеркал, для тиснения, для упаковки пищевых изделий и т. п.
ТЕРМИН
Слово или словосочетание, являющееся названием некоторого понятия какой-нибудь области науки, техники, искусства и так далее. В словаре В. И. Даля сказано, что: Те́рмин м. лат. выражение, слово, речение, название вещи или приёма, условное выражение.
Числовой масштаб - это отношение чисел (можно рассматривать как дробь, числитель которой - единица, а знаменатель - число, показывающее, во сколько раз в плане или карте уменьшены действительны расстояния). Числитель такой дроби всегда 1, поэтому чем больше число в знаменателе, тем меньше дробь, и, наоборот, чем меньше знаменатель, тем больше дробь. Например, отношение 1: 5000 показывает, что на плане все линейные размеры (см дюйма, дм) уменьшены в 5000 раз. Если на карте масштаба измеренный отрезок имеет длину 1 см, то ему на местности соответствует линия длиной 5000 см = 50 м, если же на этой карте измерить отрезок длиной 1 дюйм (2,54 см), то на местности ему отвечать 5000 дюймов = 12 700 см = 127 м.
Именуемый масштаб - отношение чисел с буквами, словесное объяснение величины масштаба дает возможность без дополнительных преобразований приближенно определять размеры объектов и расстояния между ними.
Числовой масштаб 1: 5000 именуемым записывают так: в 1 см - 50 м (отрезок длиной 1 см на плане соответствует расстоянию 50 м на местности).