До Шерлока Холмса звертається по до Хелен Стоунер. Вона розповіла, що кілька років тому, всього за два тижні до свого весілля, за загадкових обставин померла її сестра Джулія. Перед смертю Джулія лише встигла іти: «Пістрява стрічка».
Справа полягала в тому, що у разі заміжжя якоїсь із сестер Стоунер їхній вітчим Ройлотт повинен був виплатити кожній певну суму грошей. А це коштувало б йому фінансових втрат.
Детектив та його компаньйон приїхали до Сток-Морен
І от саме зараз, коли й Елен збирається вийти заміж, вночі вона теж чує (як і її покійна сестра) тихий свист. Стоунер відчуває, що відбувається щось дивне і страшне, тому й просить до у Холмса.
Шерлок уважно її вислухав і погодився вести цю справу. Він домовився з дівчиною, що ввечері він прибуде до маєтку Грімсбі Ройлотта разом із доктором Вотсоном.
Тільки-но Елен пішла, до квартири Шерлока увірвався її вітчим Грімсбі Ройлотт. Погрозами він намагається відмовити Холмса та Вотсона від цієї справи, однак у нього нічого не виходить і він дуже розлючений залишає будинок.
Ввечері Холмс та доктор Вотсон прибувають до будинку Ройлотта й оглядають його, доки сам власник відсутній. У кімнаті вітчима Елен вони знаходять дивний сейф, а також маленьке блюдце з молоком. Після цього Шерлок просить міс Стоунер сьогодні переночувати в кімнаті її сестри, а вони з доктором Вотсоном залишаться в її кімнаті щоб розгадати таємницю свисту.
Вотсон і Холмс бачать мертвого Грімсбі Ройлотта
Коли Холмс та Вотсон залишилися в кімнаті Елен, вони почули, що Ройлотт повернувся додому. Через деякий час чоловіки почули тихий свист, а слідом за ним з вентиляційної віддушини почала виповзати змія. Шерлок почав бити палицею змію, яка злякавшись, поповзла назад до кімнати доктора Грімсбі Ройлотта.
Коли Холмс та Вотсон побігли до кімнати відчима, то почули несамовитий крик. Вибивши двері, Холмс побачив мертвого Ройлотта, якого вкусила змія. Вбивця став жертвою свого ж знаряддя вбивства.
Виявилося, що Ройлотт використовував болотяну змію для вбивства Джулії, а потім так само намагався вбити й Елен. Безжальний убивця направляв її до вентиляційної віддушини, щоб та спустилася по мотузці і вкусила дівчину
Изобретения конца XVIII – первой половины XIX в. |
Изобретения второй половины XIX в. |
Дж. Харгривс – механическая прялка «Дженни» (Англия). Дж. Уатт – паровая машина (Англия). Р. Фултон – пароход (США). Дж. Стефенсон – паровоз (Англия). С. Морзе – телеграф (США). |
А. Белл – телефон (США). А. Попов (Россия) и Г. Маркони (Италия) – изобретение радио («беспроволочный телеграф»). Т. Эдисон – лампа накаливания и фонограф (США). Г. Даймлер и К. Бенц – автомобиль (Германия). П. Мартен (Франция) и Г. Бессемер (Англия) – новые способы получения стали. Х Максим – пулемет (США). С. Мосин – магазинная винтовка (Россия). А. Нобель – динамит (Швеция). |
Мальчику очень удивительно было то, что садовые дорожки в подземном королевстве были сплошь усеяны драгоценными камнями, которые, здесь, в подземелье, не представляли такую ценность, как в надземном» мире.
Поразили мальчика своей красотой и необычностью разноцветные деревья, созданные из заморского мха.
Алёше было забавно увидеть в зверинце таких подземных представителей фауны, как больших кротов, крыс и хорьков. Ведь в человеческом зверинце обычно содержатся совсем другие животные: слоны, зебры, жирафы, львы, тигры. Хорьки и крысы — обычные грызуны, которых человек видит почти каждый день. А с кротом обычно люди борются, потому что он портит их огороды.