М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Чаму ў ХV—ХVІ стcт. у Беларусі пачынаюць узнікаць новыя гарады? Якімі шляхамі ўзнікалі новыя гарады ў Беларусі

👇
Ответ:
debilNemnogo
debilNemnogo
16.07.2020
В XV—XVI вв. на территории Беларуси начинается новый этап в развитии городов. После Грюнвальдской битвы ВКЛ налаживает более тесные связи с другими европейскими странами, в том числе экономические. Развиваются торговые связи. В западноевропейских странах возрастает спрос на зерно, лес, лен и другую сельскохозяйственную продукцию, традиционно выращиваемую на белорусских землях. Поэтому для белорусских феодалов заграничная торговля становится весьма выгодной.
Расширяются связи с рынком и крестьянских хозяйств. Все это приводит к росту количества рынков — торгов, где крестьяне и феодалы могли продать свою продукцию. На месте этих торгов в XV в. начинают возникать новые города.
Население новых городов могло формироваться за счет крестьян близлежащих деревень. Но чаще владельцы города были заинтересованы в переселении в новый город ремесленников и торговцев. Для этого по другим городам ВКЛ и даже за границу ездили специальные люди, приглашавшие сюда хороших специалистов. Чтобы привлечь их, владельцы города временно могли освободить новых жителей от податей. Такое освобождение от податей получило название «слободы».
4,5(67 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
ваня1356
ваня1356
16.07.2020

1) Вживати фолієву кислоту (вітамін В9) до та під час вагітності. Брак цієї речовини в організмі жінки на момент зачаття може викликати такі серйозні вади в розвитку плода, як аненцефалія, дефекти невральної трубки, мозкові грижі, гідроцефалію («водянка головного мозку»).

Фолієва кислота потрібна не тільки жінкам, які планують завагітніти, але і чоловікам. Фолат разом із вітамінами C, E і цинком беруть участь в утворенні здорових сперматозоїдів. Доведено, що фолієву кислоту можна приймати з профілактичною метою до зачаття дитини. Тому баночка цього препарату буде кращим подарунком на весілля молодій парі, яка планує народження дітей.

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує жінкам й чоловікам за 1-2 місяці до перших спроб зачати дитину щоденно вживати по 400 мікрограм фолієвої кислоти.

2) Контролювати вживання алкоголю. А ще краще відмовитись від нього взагалі за 2-3 місяці до планування вагітності. Адже пренатальний вплив алкоголю є однією з найчастіших причин порушення розумового розвитку дітей.

За статистикою, понад 3% вагітних жінок вживають алкоголь у значних дозах, що може призвести до відхилень у розумовому розвитку дитини. Вже доведений взаємозв’язок між вживанням вагітною алкоголю та частотою виявлення пороків серця у новонароджених.

Крім того, алкоголь призводить до народження дітей із алкогольним синдром плода (АСП). Зазвичай 41% таких дітей потрапляють в інтернати. А 7% з них не доживають і до року.

3) Вакцинуватись, згідно з Календарем щеплень, бажано всім дорослим у сім’ї, де планують народження дитини. Зокрема, доведено, що перенесена жінкою під час вагітності краснуха призводить до аномалій розвитку серцево-судинної й нервової систем дитини, вродженої патології органів зору й слуху.

4) Планувати вагітність. Бажання подружжя правильно зачати, виносити і народити здорову дитину вже і є запорукою того, що вагітність та пологи пройдуть успішно, а дитина народиться здоровою. Тому парам, котрі планують поповнення, лікар акушер-гінеколог та лікар-генетик, керівник жіночої консультації Медичного центру «Медікавер» Мар’яна Тенета, радить прийти до лікаря за 4-6 місяців до початку спроб зачати дитину та пройти обстеження.

Перед початком обстежень важливо дослідити та розповісти один одному (а також і лікарям під час консультацій) про всі хвороби, які траплялись у родинах чоловіка й дружини.

Обстеження жінки починається із візиту до гінеколога, який проводить загальний огляд, ультразвукове обстеження органів малого тазу та щитовидної залози, бере мазок на флору та цитологію, перевіряє, чи немає хронічних урогенітальних й TORCH-інфекцій, скеровує на аналізи на ВІЛ та сифіліс, гепатити В та С. Корисно зробити також загальноклінічні аналізи: крові (із визначенням групи та резусу), сечі, обстежитись на рівень тиреотропного гормону, який регулює репродуктивну функцію. Якщо жінка має хронічні захворювання чи патології, то бажано пройти додатковий огляд у профільних спеціалістів.

Для чоловіків перелік обстежень є коротшим, але не менш важливим: аналіз на ВІЛ та сифіліс, урогенітальні інфекції, гепатити В та С, спермограма, яка показує кількість, якість й рухливість сперматозоїдів.

Є ще фактори, які спричиняють вроджені вади розвитку, але запобігти їм набагато важче, ніж переліченим вище. Це – радіація, несприятлива екологічна ситуація, дія різних хімікатів й лікарських засобів. На жаль, для України, котра досі переживає наслідки Чорнобильської катастрофи, ці фактори є надзвичайно актуальними.

Отож, ми і так живемо в зоні ризику. Не випробовуйте себе на міцність. Подбайте про майбутнє – прислухайтесь до порад, стежте за здоров'ям і плануйте вагітність, щоб поява дітей була для вас справжньою радістю, а не черговим випробуванням на міцність.

Досвідчені ж лікарі медичних установ Медікавер в Україні до вам у цьому.

Объяснение:

4,8(97 оценок)
Ответ:
la23s
la23s
16.07.2020

Наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори використовуються тільки закладами ветеринарної медицини та ветеринарними аптеками з метою лікування тварин, а прекурсори також лабораторіями ветеринарної медицини та державними установами ветеринарної медицини (далі — установи ветеринарної медицини) з метою провадження діяльності, передбаченої установчими документами.

Згідно з Класифікацією ВООЗ десятого перегляду (1989 р.), у перелік наркотичних речовин включно:

-алкоголь;

— канабіс;

— седативи (гіпнотичні);

— кокаїн; стимулятори (у тому числі кофеїн);

— галюциногени;

— тютюн;

— леткі речовини;

— неідентифіковані речовини, що приймаються з наркотичною метою.

4,6(76 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Другие предметы
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ