Навіщо читати сучасну літературу?
Розповідаємо, чому не варто зупинятися тільки на класиці
Чи часто ви чуєте, що класичні романи - це майже 100% гарантія якості, а нові книги - як мінне поле, де ніколи не знаєш, на що натрапиш? Є й інше поширене твердження: все написано до нас, Толстого з Достоєвським нікому не переплюнути, а значить нові романи і читати не варто. Як би не так! Дуже навіть варто. Наводимо п'ять доказів наших слів.
Сучасна література допомагає зрозуміти проблеми суспільства
Хороші письменники вловлюють суспільні настрої. Чи не підлаштовуються під «запити споживача», а гостріше відчувають те, чим живуть і про що турбуються їхні сучасники. І кому, як не їм, промовляти травми покоління і виводити на поверхню приховані страхи. Так, близькі за часом події - поява гучного флешмоба # янебоюсьсказать і вихід роману «Маленьке життя» - можна, звичайно, назвати збігом, а можна побачити в цьому прорвався нарив, який тепер легше буде вилікувати.
«Нова проза відображає події і тренди в соціумі. Кожен з нас якимось чином ці їх переосмислює, виробляє власне ставлення до них. Невже не цікаво порівняти свої думки з думками автора? Книги сучасних письменників дозволяють залишатися в актуальному інформаційному полі. Будь-якому думаючої людини це безумовно важливо ».
Редактор відділу інтелектуальної прози Юлія Раутборт
Не випадкова тут і популярність історичних романів, написаних сучасними авторами. Літератори нерідко повертаються до подій минулого, щоб осмислити сьогодення. І на перший погляд здається, що Гонкурівської лауреат Ерік Вюйар в своїй «Порядку денному» в черговий раз розповів про гітлерівську Німеччину та її сусідів, а насправді - продемонстрував, як культура споживання зробила непереможними великі компанії і як лідер, чий авторитет підтримували ЗМІ , мало не знищив добру половину світу.
«Не секрет, що відразу після події книги пишуться погано, і зараз ми переживаємо наслідки Другої світової війни в літератур гаємо великий сплеск історичного роману. Це спроба проговорити травми: не тільки військові, але і наслідки сталінських чисток, наприклад ».
Літературний оглядач Наталя Ломикіна
Книга яка справила на мене надзвичайне враження
Объяснение:
У кожної людини є книга яка справила на неї надзвичайне враження. Для мене такою книгою є «Гаррі Поттер», це серія із 7 книг, але всі вони мене вразили.
Після прочитання цієї історії мої погляди на світ дуже змінилися. Гловний герой книги Гаррі, який ще зовсім дитиною залишився без батьків, не падав духом навіть у дуже скрутні часи, він залишався оптимістом. Також у нього були гарні друзі, Рон і Герміона, які підтримували Гаррі. Разом вони знаходили вихід з будь-якої ситуації.
Ці книги покажуть тобі як залишатися сильним морально та що таке справжня дружба, як за до її можно подолати всі труднощі.
Пример:
4) Принудительный труд запрещён.
7) Работа в выходные и нерабочие праздничные дни запрещается, за исключением случаев, предусмотренных Трудовым кодексом РФ.
9) Запрещается требовать от работника выполнения работы, не обусловленной трудовым договором.
10) Запрещается создание и деятельность общественных объединений, цели или действия которых направлены на насильственное изменение основ конституционного строя и нарушение целостности Российской Федерации, подрыв безопасности государства, создание вооружённых формирований, разжигание социальной, расовой, национальной и религиозной розни.
Обязывающие нормы права – нормы права, предписывающие лицам совершать определенные положительные действия. Примером может служить норма гражданского права, которая устанавливает, что каждый участник общей долевой собственности обязан соразмерно со своей долей участвовать в уплате налогов, сборов и иных платежей по общему имуществу, а т. ж. в издержках по его содержанию и сохранению.
Пример:
3) Супруги обязаны материально поддерживать друг друга.
5) Каждый обязан сохранять природу и окружающую среду, бережно относиться к природным богатствам.
6) Трудоспособные совершеннолетние дети обязаны содержать своих нетрудоспособных нуждающихся в помощи родителей и заботиться о них.
Управомочивающие нормы — нормы, предоставляющие субъекту право на совершение тех или иных действий (обратиться с иском в суд, распорядиться своим имуществом, принять завещание, стать членом того или иного объединения граждан и т.п.). В тексте эти нормы могут начинаться словами: «вправе», «имеет право», «разрешается» и т.д.
Пример: 1) Каждый имеет право на свободу и личную неприкосновенность.
2) Никто не может быть принуждён к выражению своих мнений или убеждений, или отказу от них.
8) Дедушка, бабушка, братья, сёстры и другие родственники имеют право на общение с ребёнком.