Пропоную скласти розповідь про виникнення першої бібліотеки на Русі від імені Ярослава Мудрого: Я, Ярослав Мудрий, долучився до створення бібліотеки на Русі в 1037 році. Книжна справа у цей час набула активного розвитку, тож я не міг залишитись осторонь. У Святій церкві, що у Києві, і була сторена перша бібліотека. Я не був далеким від письменництва, сам створив чимало книжок. Вони й стали основою бібліотеки. Згодом, згуртувавшись, ми діставали чимало книжок з-за кордону. Книгосховище ми разом із моїми помічниками оздобли сріблом та золотом. Бібліотека розвивалась та розширювалась. З плином часу в ній вже можна було нарахувати близько дев'ятисот книжок. Чимало томів загублено та втрачено. На жаль, сучасники не мають змоги познайомитись з усіма примірниками. Але пам'ятаймо, що бібліотеки - скарбниці мудрості. Шануймо їх!
Крылатое выражение «перейти Рубикон» означает принятие безвозвратного окончательного решения. Оно пошло от слов Цезаря, который остановившись в раздумьях перед рекой Рубикон, произнес «жребий брошен» и дал команду своим легионам переправиться через реку и идти на Рим. Так началась гражданская война, которая стала предпосылкой для падения республиканской формы правления.
Крылатая фраза «и ты, Брут!» связана с убийством диктатора Гая Юлия Цезаря на одном из заседаний Сената. Среди его убийц и фактическим организатором заговора был Марк Юний Брут, сторонник Республики, бывший соратник Помпея Великого, перешедший на сторону Цезаря после поражения Помпея в Греции. Некоторые источники даже сообщали, что Юлий Цезарь мог быть отцом Брута, хотя это не доказано. Скорее всего, эта версия могла пойти из произведений древнеримского писателя Светония, в которых он пишет, что Цезарь, увидев среди заговорщиков Марка Юния Брута Цезарь произнес «И ты, дитя моё!». Кстати, формулировка фразы «и ты, Брут!» является цитатой из пьесы «Юлий Цезарь» Уильяма Шекспира и не содержится в исторических источниках.
«Перейти Рубикон» означает - совершить важное решение, которое нельзя будет потом отменить.
Рубикон - река в нынешней Италии, в древние времена разделявшая Галлию и Италию. Цезарь перешел ее с войском (в 49 г. до н.э.), и в результате захватил власть в Риме. Рим был занят без боя: беднота восторженно встретила Цезаря. Опорой Цезаря были его легионы. Сенат даровал ему пожизненно звание диктатора.
«И ты, Брут». В 44 году Цезарь был убит в Сенате в результате заговора. По легенде, он пытался сопротивляться, но таки перестал, когда заметил среди своих убийц Брута, своего друга.
Я, Ярослав Мудрий, долучився до створення бібліотеки на Русі в 1037 році. Книжна справа у цей час набула активного розвитку, тож я не міг залишитись осторонь. У Святій церкві, що у Києві, і була сторена перша бібліотека. Я не був далеким від письменництва, сам створив чимало книжок. Вони й стали основою бібліотеки. Згодом, згуртувавшись, ми діставали чимало книжок з-за кордону. Книгосховище ми разом із моїми помічниками оздобли сріблом та золотом. Бібліотека розвивалась та розширювалась. З плином часу в ній вже можна було нарахувати близько дев'ятисот книжок. Чимало томів загублено та втрачено. На жаль, сучасники не мають змоги познайомитись з усіма примірниками. Але пам'ятаймо, що бібліотеки - скарбниці мудрості. Шануймо їх!