Вищим рослинам притаманні багатоклітинні органи статевого та нестатевого розмноження.
У мохів статеві органи розміщені на верхівках фотосинтезуючого покоління, спорангія-коробочка нестатевого розмноження на спорогоні.
У папоротей статеві органи розміщені на нижньому боці заростка, спорангії нестатевого розмноження на нижній поверхні листків дорослої рослини, вегетативне розмноження – пагонами.
У квіткових рослин статевими органами розмноження є тичинки і маточки квітки, вегетативного розмноження – корінь та пагін, насінного розмноження – плід.
При утворенні мікоризи з рослиною гіфи гриба щільно оплітають корені рослини, джерелом поживних речовин є поживні речовини від кореневих систем рослин, з якими їх міцелій вступає у взаємовигідний симбіоз. Гіфами міцелію гриб поглинає з великої площі воду та мінеральні речовини, вони спрямовуються до коренів рослини і виділяються в зоні контакту гриба з кореневими волосками, у такий спосіб гриб підживлює рослину. Натомість рослина виділяє в зоні кореневих волосків розчинені у воді цукри та деякі інші органічні речовини, які вона утворила в результаті фотосинтезу. Ці органічні речовини поглинають гіфи гриба. Таким чином, співжиття гриба та рослини є взаємно корисним.
Выбирай вариант С