На диаграмме приведены значения количества теплоты, необходимого для нагревания двух веществ одинаковой массы на одно и то же число градусов. Сравните удельную теплоёмкость C1 и C2 этих веществ
Uczę się w bardzo dobrej klasie. Wszyscy uczniowie są bardzo interesujący i różni, a my mamy wiele wspólnego. Nasza klasa zawsze była przyjazna, wszyscy faceci z naszej klasy, wspierają się nawzajem we wszystkim, jeśli to możliwe, pomagają.
Na zmianach często dyskutujemy o sportach i innych wiadomościach, dzielimy się interesującymi filmami, pokazujemy śmieszne zdjęcia na telefonach. W weekendy wiadomości zwykle gromadzą się bardzo dużo i na początku tygodnia wszyscy koledzy chętnie dzielą się nimi ze sobą.
W letnie wakacje często spotykamy się z kolegami z klasy i gramy na boisku przed szkołą w różne gry sportowe. Jest to doganialki, kwadrat, piłka nożna i wiele innych gier. A zimą po szkole bawimy się z chłopakami w śnieżki, Rzeźbimy bałwanki i kobiety śnieżne, czasami jeździmy ze zjeżdżalni.
Mamy szczęście, że mamy świetnego kierownika. Nasz nauczyciel jest uprzejmy dla każdego ucznia, jeśli uczeń nie działa, to zawsze pomaga i podpowiada. Nasza klasa bierze udział w różnych wydarzeniach i często organizuje wielkie koncerty świąteczne.
Wszyscy koledzy z klasy i koledzy z klasy to moi przyjaciele. Nie mogę wydzielić jednej osoby, ponieważ cenię każdą na swój sposób. Nasza klasa ma swoich liderów, którzy pomagają innym, organizują różne imprezy i święta.
Bardzo podoba mi się nasze biuro. Jest bardzo przytulny i jasny, zawsze ładnie pachnie kredą. Mam nadzieję, że ukończenie szkoły nie rozłączy mnie z kolegami z klasy, nadal myślę, że często będziemy się spotykać, odwiedzać nauczyciela i oczywiście pamiętać beztroski czas spędzony na szkolnym biurku!
1) нет он любил писать и читать 2) он гордился славою своих предков. 3) нет 4) да 5) Александр Сергеевич Пушкин имеет репутацию великого или величайшего русского поэта, в частности, так его именуют «Энциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона»[117], «Русский биографический словарь»[118], «Литературная энциклопедия»[119], энциклопедия «Кругосвет»[3], «Британская энциклопедия» («greatest poet»)[120]. В филологии Пушкин рассматривается как создатель современного русского литературного языка (см. например, работы В. В. Виноградова), а «Краткая литературная энциклопедия» (автор статьи С. С. Аверинцев) говорит об эталонности его сочинений, подобно произведениям Данте в Италии или Гёте в Германии. Д. С. Лихачёв писал о Пушкине как о «нашем величайшем национальном достоянии»[121].
На диаграмме приведены значения количества теплоты, необходимого для нагревания двух веществ одинаковой массы на одно и то же число градусов.