ОКАНТУВАННЯ
найдено в "Словнику синонімів української мови"
ОБЛЯМІ́ВКА (оздоблення у вигляді вишивки, смужки тканини, хутра і т. ін. на місцях стику або по краях одягу, взуття і т. ін.), ЛЯМІВКА, О́БВІ́ДКА, ОТОРО́ЧКА (ОБТОРО́ЧКА рідше), КАЙМА́, КАНТ, ЛИ́ШТВА, ОБШИ́ВКА, ОБШИТТЯ́, ОКАНТО́ВКА (ОБКАНТО́ВКА розм. рідше), ОКАНТУВА́ННЯ, ОКРА́ЙКА, ПІДПУ́ШКА (у вигляді смужки хутра); ТА́СЬМА́, ТОРО́ЧКА розм., ТАСЕ́МКА рідше, ГАБА́ заст. (тільки про плетену, ткану або з тканини стрічку). — Добре, пане. Візьміть мою кунячу шубу з бобровою облямівкою та коміром (З. Тулуб); На чолі (вершників) їхав у блискучій візантійській зброї молодець у червоному плащі з парчевою лямівкою (Юліан Опільський); Прекрасна художня обвідка килима побудована на елементах старовинного національного орнаменту (з газети); З-під чорної оторочки кожушини в нього квітами червоніла маніжка (С. Чорнобривець); На ній (Ваті) була темно-червона коротенька кофточка з чорними обторочками на грудях, на шиї і рукавах (І. Нечуй-Левицький); Проводжала мила край села, На прощання хусточку дала, — Хусточку червону із каймою (І. Нехода); Це був Павло Швед у синіх, з вузенькими червоними кантами, брюках (П. Автомонов); На кучерявій голові в неї красується берет, спідничка.., на ногах нові черевички і шкарпетки з лиштвою (П. Панч); Купальний костюм на ній був чорний з червоною обшивкою (Ю. Яновський); Вишивальниця.. місця стику заповнює вузеньким кольоровим взором, так званою мережкою, або просто обшиттям (з журналу); На червону окантовку вогкої майки перехилилось брунатне пругке підборіддя (М. Стельмах); Вона мала велику пристрасть до нових хусток із окрайкою (Марко Вовчок); Галя була одягнена по-весняному: ..коротенька спідничка та біла матроска з синім викотом (коміром) та трьома білими тасьмами по його бережках (Ю. Смолич); Оксамитова з безліччю складок спідничка шовковою торочкою облямована (Л. Юхвід); Сама Анна у білій сукні, лямованій по всіх рубцях широкою чорною габою (Леся Українка).
Чи можна здолати труднощі?
Мало на світі людей, у житті яких ніколи не було труднощів. У когось вони незначні, а у когось дуже серьйозні, такі, що можуть здаватися майже нездоланними. Наприклад, Петрусь Попельський, головний герой повісті "Сліпий музикант" Володимира Короленка, сліпий від народження. Звісно, хлопчик відчуває себе не таким, як усі, страждає через це. Але йому пощастило: Петрусь зустрічає Евеліну, яка стає його вірною подругою. До того ж, дядько Петруся допомагає хлопцю стати більш впевненим в собі, мотивує його вдосконалювати свій талант. Завдяки цьому Петро Попельський долає всі труднощі і стає відомим музикантом, гармонійною особистістю, і, врешті-решт, щасливою людиною.
Тому завжди слід прагнути досягти своєї цілі, навіть якщо життя тобі випало не дуже легке. Якщо б Петрусь опустив руки, він би не досяг нічого, залишившись невпевненою в собі людиною, і прожив би своє життя нещасним.