Названия древних письменностей:
а) финикийский алфавит б) египетские иероглифы
На рисунке с финикийской письменностью отметь знаки, которые напоминают русские буквы. Объясните их сходство. Ответ: Алфавит у финикийцев заимствовали греки, затем славянская и русская азбуки были построены на основе греческого алфавита.
Представьте себе, что финикийский купец начал спросить с египетским жрецом о преимуществе своей письменности. Какие аргументы приведет каждый из них? Ответ: Финикиец скажет, что в их языке всего 22 буквы, которые легко запомнить каждому, т.е. писать и читать может даже ребенок. Египетский жрец может сказать, что у них несколько сотен иероглифов, и умение писать - удел избранных, этим вельможи отличаются от простых людей.
Будет ли победитель в этом споре? Ответ: Наверное, нет. Каждый привык писать на своем языке своим способом.
Чи кожен із нас є особистістю? Чи особистісне ядро є обов’язковою складовою особистості? Чи здатна особистість здійснювати масовий вплив на інших? – ТАК.
Не варто ототожнювати особистість із індивідуальністю, бо особистість є вищою, тобто надіндивідуальною. Кожен із нас народжується особистістю, лише ВИБІР (навіть щохвилинний) може спричинити або деградацію, яка призводить до втрати особистості, або певну досконалість (тобто досконалість життя для конкретної особистості). Цей вибір – вчинки, в яких людина заявляє про себе, вирізняючись як особистість серед інших, або, в яких вона нівелює себе не з фізичної, проте з духовної сторони. Я = особистість. Ми можемо й не помітити, як втратимо це Я, але тоді ми перестанемо усвідомлювати свою унікальність, свої вади й переваги. Думаю, аби особистісна досконалість на зайшла в глухий кут, то треба інколи вдаватись до стану рефлексії: досить поглянути на себе збоку, пізнати самого себе, реально оцінювати, а не переоцінювати.
Особистісне ядро людини – це стержень, із якого все починається й завершується, тобто він поєднує в собі внутрішній світ людини й її поведінку ззовні: містить все й генерує те «все» в діяльності; в стержні зосереджене вольове начало. На мою думку, особистісне ядро – це добро і зло (а вже ми самі обираємо між цими двома поняттями), виховання (близьких та суспільства) й самовиховання, синтез волі, свободи, розуму.
Вплив. Вважаю, що особистість здатна як і здійснювати масовий вплив на інших, нав’язуючи, або, підштовхуючи їх до спільного знаменника – якоїсь своєї ідеї, так і ніколи не розвинутися повноцінно: здеградувати повністю чи зупинитись на певному етапі розвитку. Якщо все ж одна особистість в змозі бути рушієм глобальних переворотів, то чи не варто прагнути розвивати своє власне Я?
Объяснение:
Начертите две прямые MN и CD, пересекающиеся в точке О, так, чтобы угол MOD был равен 40°. Вычислите градусную меру углов МОС, CON и DON.