"Когов в оповіданні А. Чехова "Хамелеон" можна назвати хамелеоном?"
Прочитавши це оповідання А. Чехова, я зрозумів, що є такі люди, я дуже швидко змінюють своє рішення, зважаючи на обставини. Вони змінюють своє рішення, не як, щоб було справедливо, а так, щоб було вигідно для себе. Якщо якесь важливе рішення треба зробити серед інших, щоб було все справедливо, то вони виберуть рішення, яке їм буде вигідніше, адже якщо вони б вибрали інше, то воно вилізло їм боком, і їхні справи пішли не по плану - їх називають хамелеонами. Але справжня, чесна, справедлива людина вибрала вірне рішення, щоб було справедливо для всіх, незважаючи, якщо воно має вилізти їм боком, і будуть проблеми, ці люди за те, щоб була справедливість завжди, але таких осіб мало... Хамелеона можна побачити в оповіданні А. Чехова як Очумелова, спочатку він хотів винищити бідного собаку, але дізнавшись, що вона належить поважній особі, передумав своє рішення і змінив свій колір: "Генерала Жигалова? Хм! .. Зніми-но, Єлдирін, з мене пальто ... Жах як жарко! Повинно покладати, перед дощем ..." І це не єдиний раз, як він змінював свій колір: коли казали, що собака то генерала, то не генерала. Тобто Очумелов вирішував справу не по справедливості, а так, щоб було йому вигідніше, проблеми йому то не треба... Я засуджую таких, людей-хамелеонів, адже вони вирішують все не по справедливості, таких людей не слід слухати, чи поважати, краще їх гнобити за це, або підказати, як змінитися в кращу сторону. Гадаю, краще слухати справедливих, чесних людей, які вирішують рішення, щоб вибір був вибраний вірно, а не як вигідно їм!
Здесь Rо и T0 — радиус и температура поверхности Солнца. Первая из звёзд в полтора раза холоднее Солнца, и её радиус превосходит солнечный в два раза. Радиус второй звезды составляет 0,9 от радиуса Солнца.
По условию задачи планета, движущаяся вокруг двойной звезды, похожа по своим свойствам на Юпитер, Радиус Юпитера в 10 раз меньше радиуса Солнца, Таким образом, планета уступает по радиусу первой, холодной звезде в 20 раз, а второй, более горячей — в 9 раз. Прохождение этой планеты по диску первой звезды вызовет уменьшение её блеска на 1/400 часть или на 0,003т. Прохождение планеты по диску горячей звезды вызовет уменьшение блеска на 1/81 часть, т.е. на 0,01 З^m.
Мы видим, что при точности фотометрии 0,005^m мы сможем регистрировать только прохождения планеты по диску горячей звезды с температурой 6000 К. Если же точность фотометрии улучшить до 0,001^m, то можно будет наблюдать прохождения планеты по диску обеих звёзд. С большей вероятностью будут замечены те прохождения, которые происходят чаще. Так как плоскость орбиты планеты образует некоторый угол с лучом зрения, прохождения планеты по диску звезды могут не наступать. Выше будет вероятность прохождения планеты по диску более холодной звезды, так как эта звезда имеет больший размер. Поэтому при точности фотометрии в 0,001^m, вероятнее, сначала будет замечено прохождение планеты по диску звезды с температурой поверхности 4000 К.