У своєму державному устрої у 18-му столітті Королівство Франція було абсолютною монархією, що спиралося на систему централізованої бюрократії і на постійне військо. Проте, між королівською владою, яка була абсолютно незалежна від панівних класів, і привілейованими станами суспільства існував свого роду союз — за відмову духовенства і дворянства від політичних прав державна влада всією своєю силою і всіма засобами, що були в її розпорядженні, охороняла соціальні привілеї цих двох станів суспільства. Водночас зростав вплив третього стану — усіх, хто не належав до перших двох.
Наприкінці XVIII століття Франція була однією з найбагатших країн Європи, поступаючись у розвитку тільки Британії та Нідерландам. Водночас у країні, яка була абсолютною монархією не було жодного громадського контролю над бюджетом, що протягом багатьох століть був дефіцитним. Король Людовик XVI щедро витрачав гроші, включно з військовими видатками на ведення семирічної війни та підтримку колоній в Американській революції, й державний борг досяг величезних розмірів. Половина бюджету йшла на виплату відсотків по заборгованості. Збільшення податків лягало тягарем на плечі третього стану, оскільки перші два були звільнені від оподаткування. Ситуацію ускладнили неврожаї в 1780-х роках та пауперизація населення.
Шукаючи виходу зі скрутного становища, 1789 року король вирішив скликати Генеральні штати — французький парламент, який не скликали з 1614 року. Скликання Генеральних штатів мало на меті встановлення нової системи податків, які включали б податки на землю, і які повинні були б платити також перші два стани. Звісно, дворянство й духівництво зустріло таку ідею супротивом. Розгорнулася боротьба за представництво й систему голосування в Генеральних штатах.
Ідеологічну базу протистояння старого режиму й революційних сил забезпечили ідеї Просвітництва.
Объяснение:
это причина
- Ребята, как вы думаете, что же нужно сделать, чтобы получился хороший объективный и необидный отзыв или иной текст?
- Надо прежде всего внимательно познакомиться с первичным текстом, постараться проникнуть в его содержание, стилистические особенности.
- Высказывая в отзыве своё мнение, надо привести аргументы, чтобы сделать оценку убедительной.
- Какие доводы могут использоваться?
- Например, пересказ отдельных фрагментов первичного текста, его анализ, цитирование.
- Также можно использовать высказывания известных людей: писателей, критиков, философов и пр., крылатые выражения, пословицы и т. д.
- А ещё что можно использовать?
- Ещё можно использовать статистические данные, исследования учёных и т.д.
- Обратите внимание, ребята, что обязательно надо отметить все положительные стороны предлагаемой для отзыва работы. Если в оцениваемой работе есть недостатки, то как их лучше указать?
- Лучше указывать на них в мягкой, тактичной форме. Это помогает улучшить работу, не допускать подобных недочётов в будущем.
Ключевые слова: высказывать мнение, отзыв, объективный отзыв, первичный текст, содержание, аргументы, оценка, убедительная, доводы, цитаты, высказывания, критика, положительные стороны, недостатки.