Объяснение:
зміцнення здоров'я, загартування організму і підвищення його стійкості до впливу несприятливих чинників бойової діяльності, удосконалення особистої фізичної підготовки, набутої на заняттях з фізичної культури;
оволодіння навичками прискореного руху, подолання перешкод, рукопашного бою, плавання, надання до товаришеві;
розвиток і постійне вдосконалення фізичних якостей - витривалості, сили, швидкості, спритності;
виховання психічної стійкості, впевненості у своїх силах, цілеспрямованості, сміливості, рішучості, ініціативи, винахідливості, наполегливості, витривалості, самовладання тощо.
Прикладна фізична підготовка має сприяти вихованню дисциплінованості, колективізму, товариської взаємодо і формуванню стройової виправки та підтягнутості.
Чимало з цих завдань і цілей повинно вирішуватись безпосередньо на уроках фізичної культури з першого класу, а для юнаків 10-11-х класів починають діяти ще й вимоги Програми допризовної підготовки, у якій передбачено окремий розділ - "Прикладна фізична підготовка". Це ускладнює, але й доповнює шкільний курс загальної фізичної культури. У цих класах більше уваги приділятиметься загальнофізичній підготовці юнаків (допризовників) - одному із важливих чинників прикладної фізичної підготовки, програмою якої передбачається:
подолання перешкод,
метання гранати в ціль,
рукопашний бій,
гімнастика,
ігри.
Вправи цих розділів (тем) розвивають витриманість і самовладання, швидкість у діях і швидкість рухових реакцій, силу і силову витривалість.
Важливим моментом у системі фізичної підготовки є нормативні вимоги, які зазначені у програмі з фізичної культури і якими слід керуватися на всіх заняттях з прикладної фізичної підготовки (табл. 15).
Крім того, за завданням уряду України (від 24.01. 95 р. № 759/1, 758/3) розроблено тести відповідно до положення "Про державні тести і нормативи оцінки фізичної підготовленості населення". Це ті вимоги, до яких треба готувати себе фізично та психологічно.
В современной социологии, при изучении социальной динамики общества, принято использовать понятия «социальные изменения» и «социальные процессы». Понятия не тождественны и имеют существенное различиеСоциальное развитие» рассматривается как частный случай социальных изменений, имеющих либо направленность в сторону улучшения/усложнения/совершенствования/прогресса, либо в сторону регресса.
Таким образом, социальные изменения, включающие в себя социальный прогресс, определяют развитие. Другие же, которые не несут на себе ни положительного, ни отрицательного смысла, определяются как социальные перемены. При этом, одни и те же социальные изменения в обществе, иногда могут характеризоваться как прогресс/регресс, а иногда как простые социальные изменения.
Все виды социальных изменений, и прежде всего — социального развития, по характеру, внутренней структуре и степени влияния на общество можно разделить на две большие группы — эволюционные изменения и революционные изменения.
Социология культуры
Социальные институты
Социология организаций и управления
Социально-групповая структура общества
Этносы и этнические процессы
Социальная стратификация
Социальная мобильность
Методология социологического исследования
Современные социологические теории