Правила які до запобігти насильству в сім’ї:
1. Продумайте свої дії в тому випадку, якщо акт насильства вже відбувався і може повторитися знову;
2. Розповідайте про насильство тим, кому ви довіряєте (друзям родичам);
3. Знайдіть таке місце ,куди ви змогли б піти у випадку небезпеки;
4. Підготуйте документи (паспорт,свідоцтво про народження, і т., д.) гроші та інші необхідні речі та покладіть їх в одне місце, так щоб у будь-який момент ви змогли б їх легко взяти і втекти з ними
5. Якщо ситуація критична, то залишайте будинок негайно, навіть якщо вам не вдалося взяти необхідні речі;
6. Заздалегідь довідайтесь телефони та адреси місцевих служб , які зможуть надати необхідну підтримку (соціальні служби, телефони довіри, телефон дільничого інспектора, служби у справах неповнолітніх).
Правила які до запобігти насильству на вулиці:
1. В пізній час не ходіть одні по вулиці;
2. Знайте елементарні прийоми самооборони;
3. Продумайте свої дії в тому випадку, якщо акт насильства можливий;
4. Майте при собі один з засобів безпеки: газовий балончик дезодорант, пилочку…. Та продумайте їх використання в разі здійснення акту насильства;
5. Відчуваєте небезпеку – терміново тікайте;
6. На вас напали – кричіть, біжіть, привертайте до себе увагу;
7. Телефонуйте до міліції, швидкої ,
8. Виключіть непорозуміння: будьте впевнені , що ваш знайомий друг знає межі дозволеного;
9. Не впускайте в будинок незнайомців особливо, якщо ви почуваєте себе не спокійно;
10. Не сідайте з незнайомцями до ліфту;
Повідомлення для підлітків
1. Поговори зі своїми батьками або іншими відповідальними дорослими про те, що ти можеш зробити для того, щоб не піддаватися насильству.
2. Наскільки це можливо, намагайся не бувати в місцях, де ти можеш піддатися насильству.
3. Якщо ти опинився (опинилася) у середовищі, в якому ти відчуваєш небезпеку, піди з цього місця якнайшвидше.
4. Якщо хтось намагається схилити тебе до сексуального контакту, чітко дай зрозумітисвоїми словами та діями, що ти цього не хочеш. У разі потреби поклич на до Розбіжності та суперечки можуть траплятися час від часу. Якщо вони трапляються, намагайся зберігати спокій і вирішувати їх ненасильницькими методами. Докладай усіх зусиль для того, щоб не провокувати насильства та не відповідати на провокацію насильством.
6. Якщо до тебе було застосовано фізичне чи сексуальне насильство або тебе змусили зробити щось, чого ти не хотів (не хотіла), негайно повідом про це своїх друзів, батьків або інших відповідних служб. Вони можуть надати тобі необхідний до підтримку, запобігти повторним актам насильства та притягнути зловмисників до відповідальності.
Повідомлення для батьків
Що вам потрібно знати:
1. Обговорення проблеми насильства з вашим сином або донькою може до м захиститися себе. При цьому підвищується вірогідність того, що вони звернуться по до у разі, якщо стануть жертвами насильства.
2. Співпраця з іншими батьками та окремо взятими людьми з метою боротьби з насильством можуть змінити життя вашого сина або доньки, так само як і багатьох інших дітей і підлітків.
Що вам потрібно робити:
1. Говоріть зі своїм сином або донькою про те, як уникнути насильства, і куди звернутись, якщо вони стали жертвами насильства.
2. Ви можете підняти такі питання:
- Важливість мирного вирішення розбіжностей і суперечок, якщо вони виникають;
- Небезпека носіння зброї, погроз людям зброєю або використання її;
- Важливість уникнення місць, де до них може бути застосоване насильство;
- Вибір піти, якщо вони опинилися у загрозливій ситуації;
- Як чітко відмовити в небажаному сексуальному контакті за до слів і дій та як покликати на до у разі потреби;
- Наскільки важливо повідомити вас або інших відповідних служб, якщо і коли вони пережили насильство;
3. Давайте приклад власною поведінкою - не застосовуйте насильства у вирішенні питань з вашим сином або донькою, а також з іншими людьми.
4. Співпрацюйте з членами суспільства з метою інформування про небезпеки насильства, докладайте зусиль для того, щоб запобігти йому та притягнути зловмисників до відповідальності.
Покинувшие съезд большевики в декабре 1917 г. в Харькове созвали 1-й Всеукраинский съезд Советов, который провозгласил Украину советской республикой. Съезд принял решение об установлении федеративных отношений с Советской Россией, избрал ЦИК Советов и сформировал украинское советское правительство. По просьбе этого правительства для борьбы с Центральной радой на Украину прибыли войска РСФСР. В январе 1918 г в ряде городов Украины вспыхнули вооруженные выступления рабочих, в ходе которых устанавливалась советская власть 26 января (8 февраля) 1918 г. Киев был взят Красной Армией. 27 января Центральная рада обратилась за помощью к Германии. Украина была оккупирована австро- немецкими войсками. В апреле 1918 г. оккупанты разогнали Центральную раду. Была провозглашена Украинская держава во главе с гетманом генералом П П. Скоропадским.
Сравнительно быстро советская власть победила в Белоруссии, Эстонии и неоккупированной части Латвии Однако начавшиеся революционные преобразования были прерваны немецким наступлением. В феврале 1918 г немецкими войсками был захвачен Минск. С разрешения германского командования здесь было создано буржуазно-националистическое правительство, объявившее о создании Белорусской народной республики и об отделении Белоруссии от России.
На прифронтовой территории Латвии, контролируемой российскими войсками, были сильны позиции большевиков. Революционные части стали активной силой в установлении советской власти на неоккупированной территории Латвии. По решению партии в Петроград была направлена рота латышских стрелков для охраны большевистского руководства. В феврале 1913 г. германскими войсками была захвачена вся территория Латвии; стали восстанавливаться старые порядки. Даже после поражения Германии с согласия Антанты её войска остались в Латвии. 18 ноября 1918 г здесь было создано временное правительство, объявившее Латвию независимой республикой.
В феврале 1918 г. немецкие войска отделись в Эстонию. В ноябре 1918 г, здесь спало действовать Временное правительство, подписавшее 19 ноября договор с Германией о передаче ему всей полноты власти В декабре 1917 г «Литовский совет» — литовское правшельство — выступил с декларацией «о вечных союзных связях Литовского государства с Германией». В феврале 1918 г. «Литовский совет» с согласия германских оккупационных властей принял акт о независимости Литвы.
Несколько иначе развивались события в Закавказье В ноябре 3917 г здесь был создан меньшевистский Закавказский комиссариат, организованы национальные воинские части. Деятельность Советов и большевистской партии была запрещена. В феврале 1918 г. возник новый орган власти — сейм, объявивший Закавказье «независимой федеративной демократической республикой» Однако в мае 1918 г. это объединение распалось, после чего возникли три республики — Грузинская, Азербайджанская и Армянская, возглавлявшиеся правительствами умеренных социалистов.
Новью государства: независимые (не новые) Польша, Финляндия, Белоруссия, Украина, Литва, Латвия, три республики — Грузинская, Азербайджанская и Армянская.