Что такое работа тока? Энергия, которую несет в себе электрический ток, с течением времени преобразуется в световую или же тепловую. Например, когда мы включаем лампу, электрический вид энергии превращается в световую. Если говорить доступным языком, то работа тока - это то действие, которое произвело само электричество. При этом ее можно очень легко подсчитать по формуле. Исходя из закона о сохранении энергии, можем сделать вывод, что электрическая энергия не пропала, она полностью или частично перешла в другой вид, отдав при этом определенное количество теплоты. Эта теплота и есть работа тока, когда он проходит по проводнику и нагревает его (происходит теплообмен). Так выглядит формула Джоуля-Ленца: A = Q = U*I*t (работа равна количеству теплоты или же произведению мощности тока на время, за которое он протекал по проводнику).
крім прискорення, рух тіла по колу характеризують такі величини:
1)період обертання тіла — це час, за який тіло робить один повний оберт. період обертання позначається літерою т та вимірюється в секундах.
2)частота обертання тіла — це число обертів за одиницю часу. частота обертання позначається літерою ν та вимірюється в герцах. для того щоб знайти частоту, треба одиницю поділити на період.
3)лінійна швидкість — відношення переміщення тіла до часу. для того щоб знайти лінійну швидкість тіла по колу, необхідно довжину кола поділити на період (довжина кола дорівнює 2π помножити на радіус).
4)кутова швидкість — фізична величина, яка дорівнює відношенню кута повороту радіуса кола, по якому рухається тіло, до часу руху. кутова швидкість позначається літерою ω та вимірюється в радіанах, поділених на секунду. знайти кутову швидкість можна, поділивши 2π на період. кутова швидкість і лінійна між собою пов’язані. для того щоб знайти лінійну швидкість, необхідно кутову швидкість помножити на радіус кола.