Нерівномірний рух. Середня швидкість
Жодне тіло не рухається весь час із постійною швидкістю. Починаючи рух, автомобіль рухається швидше і швидше. Деякий час він може рухатися рівномірно, але потім він гальмує і зупиняється. При цьому автомобіль проходить різні відстані за один і той же час.
Рух, при якому тіло за рівні проміжки часу проходить неоднакові відрізки шляху, називається нерівномірним. При такому русі величина швидкості не залишається незмінною. У такому випадку можна говорити лише про середню швидкість.
Середня швидкість показує, чому дорівнює відстань, яку тіло проходить за одиницю часу. Вона дорівнює відношенню відрізку шляху тіла до часу руху. Середня швидкість, як і швидкість тіла при рівномірному русі, вимірюється в метрах, поділених на секунду. Для того щоб знайти середню швидкість руху тіла, необхідно певну відстань поділити на час руху тіла.
Объяснение:
1-д
2-в
1. Измерение сопротивления с амперметра и вольтметра основано на использовании закона Ома
I=U/R откуда R=U/I
Измерив значение тока и напряжения амперметром и вольтметром и подставив их в формулу получим значение R
2. Включение амперметра и вольтметра при измерениях в цепи с малым значением сопротивления следует выполнять так, что бы сопротивление амперметра не вносило погрешности в показания вольтметра. для чего последовательно с амперметром включают добавочный резистор Rд (см рисунок)
1. Надпись 210 кОм - 5% означает что фактическое сопротивление может отличаться от номинального 210 кОм на 5% в сторону уменьшения.
Находим 5% от 210 кОм = 210 кОм/100 *5=10,5 кОм
Вычитаем из номинального 210 кОм полученное значение 5%
R=210-10,5=199,5 кОм. - граница допуска.
Таким образом полученное при измерении сопротивление 204 кОм входит в границы допуска.
Длина ствола L=1.6 м
Радиус ядра R=10 см =0.1 м
Среднее давление в стволе р=200МПа
Площадь давления на ядро S=pi*R^2
Сила давления газов на ядро F=p*S=p* pi*R^2
Работа , которую совершает сила А= p* pi*R^2*L
A=200 *pi*0.1^2*1.6 =10,05312 МДж= 10 МегаДжоулей