1. Второй положительный заряд надо расположить за отрицательным зарядом на расстоянии 10 см. Придется исследовать равновесие только одного из положительных зарядов. Отрицательный будет в равновесии. Для экономии времени не буду писать полностью коэффициент. k*(q*q1))/(r^2)=k*(q^2)/((r+x)^2) ;
q1/q=(r^2)/((r+x)^2); r/(r+x)=(q1/q)^0,5; 10/(10+x)=(10/40)^0,5; 2*10=10+x; x=10. Второй положительный заряд надо расположить на расстоянии 10 см от отрицательного заряда и на расстоянии 20 см от положительного заряда чем смогла.
Ареометр — це прилад для вимірювання густини рідин. Є версія, то прилад винайшла Гипатія Олександрійська, яка жила в Стародавній Греції. Вона відома своїми працями в галузі механіки, астрономії, філософії і механіки. Принцип роботи ареометра заснований на законі Архімеда. Прилад являє собою поплавок з каліброваної шкалою,яка позначає щільність рідини або концентрацію речовини в розчині. Чим глибше занурюється поплавок, тим менше щільність.
як користуватися ареометром:
Ступінь заряду і стан акумулятора можна визначити, виходячи з щільності кислотного розчину в банках. Під час обслуговування АКБ даний показник контролюється за до ареометра. Початківцям автовласникам буде корисно дізнатися, що являє собою цей прилад і як ним користуватися.