1. Щоб зрозуміти, як збільшити силу тертя, згадайте, від чого вона залежить. Розгляньте формулу: Fтр = мN, де м - коефіцієнт тертя, N - сила реакції опори, Н. Сила реакції опори, в свою чергу, залежить від маси: N = G = mg, де G - вага тіла, Н; m - маса тіла, кг; g - прискорення вільного падіння, м/с2.
2. З формули можна зробити висновок, що сила тертя залежить від коефіцієнта тертя. Коефіцієнт тертя визначається для кожної пари взаємодіючих матеріалів і залежить від природи матеріалу та якості поверхні.
3. Таким чином, перший іб збільшити тертя - змінити матеріал ковзної поверхні. Напевно, ви помічали, що в одному взутті практично неможливо пересуватися вологою кахельною статтю, а в іншому ви не відчуваєте будь-яких незручностей. Це пояснюється тим, що підошви черевиків зроблені з різних матеріалів. Слизьке взуття має низький коефіцієнт тертя ковзання підошви відносно вологого кахлю.
4. Другий іб - збільшити шорсткість поверхні. Приклад - зимові шини для автомобіля мають більш рельєфний протектор, ніж літні. За рахунок цього на слизькій зимовій дорозі автомобіль може впевнено рухатися.
5. Третій іб - збільшення маси. Як видно з формули, сила тертя безпосередньо залежить від маси. Це пояснює, чому навантаженому автомобілю в окремих випадках легше вибратися з бруду, ніж тому, що налегке. Це правило працює при певній якості ґрунту - у в 'язкий, болотистий ґрунт важка машина просяде більше, ніж легка.
6. Четвертий іб - видалення мастила. Уявіть транспортер технологічної лінії, що складається з обертових валиків, на які натягнута стрічка. Валіки транспортера починають просковзувати по стрічці, якщо вони забруднені. У цьому випадку бруд діє як мастила. Очистивши деталі механізму, ви збільшите силу тертя і підвищите ККД обладнання.
7. П 'ятий іб - полірування. Відполірувавши поверхню, ви можете збільшити силу тертя. Це пояснюється тим, що при зіткненні відполірованих поверхонь включаються сили міжмолекулярного тяжіння. Наприклад, дуже важко розсунути два аркуші скла, складених разом.
Потрібно відрізняти астрономічні координати і астрологічних і сузір'я від знака зодіаку. Сузір'я Діва-ось воно на карті зоряного неба. Але, що б вказати його розташування 19 Вересня потрібно хоча б знати довготу і широту місцевості, в якій ви перебуваєте і годину
Астрономічні координати від 11h 31m до 15h 05M
Схилення від W 22;22° до +15°
Зоряне небо, в результаті обертання Землі навколо осі теж рухається.
Якщо мова йде про знак зодіаку, то Діва є лише один з 12 секторів зоряного неба, яке проходить Сонце в площині руху Землі, яка названа екліптикою. Якщо говорити про 19 вересня, то Сонце знаходилося в Діві, а саме сузір'я Діви можна було гати за годину - дві до сходу сонця на сході над горизонтом і через хв 30 - 60 після заходу на заході над горизонтом. Точний час сходу і заходу від вашого місця розташування залежить. Адже воно досить велике 1294 квадратних градуси. Якщо спроектувати все сузір'я Діви на екліптика, то воно буде займати відрізок від двадцятого градуса знака зодіаку Діви до 6 градуса знака зодіаку Скорпіон.
Ускорение 333,3 м/с²,
Период 0,188 с.
Объяснение:
Центростремительное ускорение:
a=v²/R=10²/0.3=333.3 м/с²;
Период обращения:
T=C/v=2πR/v=2*3.14*0.3/10=0.188 c.