секретарь: встать! суд идет!
главный судья: сегодня слушается дело № 1 по обвинению инерции. она обвиняется в том, что по ее вине происходит масса транспортных катастроф: мотоциклы, велосипеды разбиваются на гонках, происходит крушение составов, и в множестве других преступлений. мы призываем сегодня обстоятельно разобраться в поставленном нами вопросе, со справедливостью и беспристрастностью выслушать показания свидетелей и вынести справедливый приговор.
с: подсудимая встаньте.
гл.с: установим личность подсудимой. подсудимая, ваша фамилия, имя, отчество.
инерция: инерция .
гл.с: ваши родители?
и: галилео галилей и исаак ньютон.
гл.с: ваша биография?
и: древнегреческий ученый аристотель считал, что движение тела, вызванное действие какого то другого тела, должно само собой прекратиться, так как именно покой является естественным состоянием тела, и всем телам свойственно стремление к покою. он поражался, почему камень, выпущенный из его руки, продолжает двигаться, отделившись от руки. ответ на этот вопрос был дан моим рождением спустя 2000 лет в италии великим ученым галилео галилеем, а позднее в 1678 году его точнее сформулировал исаак ньютон.
крім прискорення, рух тіла по колу характеризують такі величини:
1)період обертання тіла — це час, за який тіло робить один повний оберт. період обертання позначається літерою т та вимірюється в секундах.
2)частота обертання тіла — це число обертів за одиницю часу. частота обертання позначається літерою ν та вимірюється в герцах. для того щоб знайти частоту, треба одиницю поділити на період.
3)лінійна швидкість — відношення переміщення тіла до часу. для того щоб знайти лінійну швидкість тіла по колу, необхідно довжину кола поділити на період (довжина кола дорівнює 2π помножити на радіус).
4)кутова швидкість — фізична величина, яка дорівнює відношенню кута повороту радіуса кола, по якому рухається тіло, до часу руху. кутова швидкість позначається літерою ω та вимірюється в радіанах, поділених на секунду. знайти кутову швидкість можна, поділивши 2π на період. кутова швидкість і лінійна між собою пов’язані. для того щоб знайти лінійну швидкість, необхідно кутову швидкість помножити на радіус кола.