казашка
сұйықтардың (гидростатиканың) және газдардың (аэростатика) статикасының заңдарының бірі: сұйықтыққа немесе газға батырылған денеге көтергіш күш әсер етеді, дененің бір бөлігі батырылған сұйықтық немесе газ көлемінің салмағына тең сұйықтықта немесе газда. Заңды Архимед біздің эрамызға дейінгі 3 ғасырда ашқан. ех
русский.
один из законов статики жидкостей (гидростатики) и газов (аэростатики): на тело, погружённое в жидкость или газ, действует выталкивающая сила, равная весу объёма жидкости или газа, вытесненного частью тела, погружённой в жидкость или газ. Закон открыт Архимедом в III веке до н. э
Гази і рідини не мають власної форми. Молекули газів вільно переміщаються у просторі, між ними практично не діють сили тяжіння. Але молекули газів знаходяться в хаотичному русі, і квадратний сантиметр поверхні будь-якого тіла за одну секунду отримує так багато ударів молекул повітря, що їх кількість записується 23-значним числом.
Спільний удар молекул створює тиск газу на поверхню.
Якщо газом наповнити посудину, то він буде займати весь об'єм посудини, до того ж кількість молекул газу в посудині можна збільшувати або зменшувати, таким чином змінювати тиск на стінки посудини. Швидкість руху молекул також залежить і від температури.
Якщо маса газу незмінна, то при підвищенні температури газу, збільшується його тиск.
Атмосферний тиск
Атмосферу Землі утримують гравітаційні сили Землі. Атмосфера Землі простягається на висоту декількох тисяч кілометрів і своєю вагою тисне на земну поверхню і на всі тіла на ній (маса 1 літра повітря приблизно дорівнює 1,29 грама). Чому це не відчувається? Тому що атмосферне повітря тисне на тіла з усіх боків з однаковим тиском.
Закон Паскаля: тиск, що діє на рідину або газ, передається без зміни в кожну точку рідини або газу.
0,04м, 0,002 м, 20м/с
Объяснение: